Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Świąteczny klimat w Bolesławiu. Mieszkańcy biesiadowali przed remizą [ZDJĘCIA]

09.12.2019 10:32 | 0 komentarzy | mad

W drugą niedzielę adwentu, czyli 8 grudnia, w Bolesławiu odbył się weihnachtsmarkt. Impreza powróciła do namiotu przed remizę OSP. Tradycyjnie nie zabrakło pączków przygotowywanych według ściśle chronionej receptury miejscowych gospodyń.

Świąteczny klimat w Bolesławiu. Mieszkańcy biesiadowali przed remizą [ZDJĘCIA]
Oto, aby pączki miały odpowiednią ilość nadzienia dbała Ewelina Foltys (na zdj.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To impreza odbywająca się przy współudziale wszystkich organizacji społecznych działających w sołectwie. Zeszłoroczna odsłona wyjątkowo odbyła się wewnątrz remizy, tegoroczną zorganizowano w namiocie przed strażnicą. – Na zewnątrz jest ten wyjątkowy klimat, oczekiwali tego od nas mieszkańcy, dlatego też powróciliśmy do poprzedniej formuły – mówi nam przewodnicząca miejscowego DFK Maria Bartosz. Zauważając, że wydarzenie gromadzi nie tylko miejscowych, ale i sąsiadów z czeskiego Piszcza.

Przy remizie ustawiono namiot festynowy i rozpalono ognisko. Można było również nabyć świąteczne przysmaki oraz ozdoby. A o oprawę muzyczną dbał organista z miejscowego kościoła Brunon Stuchły. Tradycyjnie na kiermaszu pojawiły się również pączki, które są przygotowane przez miejscowe gospodynie. W tym roku upieczono ich około 600.

– Wszystkie organizacje społeczne działające u nas wspierają się i mobilizują. Zawsze zachęcamy także młodych do współpracy. Z czasem zapomina się o tradycji, my dbamy o to, aby tak się nie stało – podkreśla pani Maria, opowiadając o solidarności miejscowych.

Na organizację wydarzenia pozyskano dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec.