Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Rybniczanin kradł w kilku powiatach. Zatrzymali go kryminalni z Kuźni

13.11.2019 15:38 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 21-latka, który dokonał kradzieży roweru z terenu szkoły w Nędzy. Do przestępstwa doszło 5 listopada około godz. 11.35 przy ulicy Jana Pawła II.

Rybniczanin kradł w kilku powiatach. Zatrzymali go kryminalni z Kuźni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złodziej wszedł na teren szkoły, skąd zabrał rower należący do jednego z uczniów, o wartości około tysiąca złotych. 7 listopada kuźniańscy kryminalni na terenie Rybnika zatrzymali 21-letniego mężczyznę związanego z kradzieżą. Rybniczanin trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania kuźniańscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży. Swój przestępczy proceder prowadził na terenie powiatu raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego.

Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę aż kilkudziesięciu tysięcy złotych. 21-latek usłyszał siedem zarzutów, do których się przyznał, a prokurator na wniosek kuźniańskich śledczych w dniu 8 listopada zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pobytu w więzieniu. Jak informują kuźniańscy policjanci, sprawa może mieć charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty dla 21-letniego złodzieja rowerów.
(acz)