Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Przyszłość strefy bez węgla w Raciborzu

14.11.2019 18:30 | 0 komentarzy | żet

Prezydent Dariusz Polowy poinformował dziennikarzy, że do końca roku prowadzona będzie analiza kosztów wprowadzenia w Raciborzu zakazu spalania paliw stałych (węgla, drewna itd.).

Przyszłość strefy bez węgla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W skład zasobu komunalnego wchodzi 1200 mieszkań ogrzewanych piecami kaflowymi lub piecami centralnego ogrzewania na węgiel. Urzędnicy muszą policzyć, ile trzeba będzie zapłacić za podłączenie tych lokali do sieci ciepłowniczej lub zamontowania w nich ogrzewania na gaz.

Przyszłoroczny budżet ma uwzględniać wydatki na wykonanie dokumentacji projektowej dla modernizacji 20 miejskich budynków. Władze Raciborza liczą na pozyskanie znacznych środków zewnętrznych na realizację tego typu inwestycji.

Prezydent Dariusz Polowy nie wyklucza jednak, że jeśli koszty wymiany źródeł ciepła w miejskich lokalach na ekologiczne przerosną możliwości finansowe miasta, konieczne będzie przełożenie terminu wprowadzenia w Raciborzu zakazu spalania paliw stałych.

Dla porządku dodajmy, że komisja ds. czystego powietrza rekomendowała prezydentowi podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia takiego zakazu od 1 stycznia 2026 roku (lub od 1 stycznia 2028 roku w przypadku nieruchomości, które nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej).

(żet)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza