Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Nowy wóz do transportu osób niepełnosprawnych

02.10.2019 14:51 | 0 komentarzy | ż

2 października przed siedzibą starostwa w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd będzie służył podopiecznym Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu.

Nowy wóz do transportu osób niepełnosprawnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W prezentacji i przekazaniu samochód marki Renault (rok prod. 2019) o wartości prawie 98 tys. złotych uczestniczyli przedstawiciele Caritasu i powiatu raciborskiego. Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Caritasu ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Zakup był możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania wpłynął wniosek Środowiskowej Świetlicy Samopomocy "Nadzieja" Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. ż

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski