środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Podróżować, badać i odkrywać. Nowa zielona pracownia w Radlinie [ZDJĘCIA]

26.09.2019 17:04 | 0 komentarzy | juk

Są mikroskopy, jest też tablica do obserwacji pogody i obserwatorium glebowe - to jednak tylko część tego, co znajduje się w niezwykłej pracowni w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie. - Kiedy się tutaj wchodzi, można powiedzieć tylko "łał", bo jest tu tak ładnie - mówią zgodnie tamtejsi uczniowie.

Podróżować, badać i odkrywać. Nowa zielona pracownia w Radlinie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odświeżone ściany, ładne i przyjazne meble oraz wiele pomocy naukowych. To właśnie w tak atrakcyjnie wyposażonej pracowni uczniowie radlińskiej Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 będą uczyć się o przyrodzie, geografii i biologii. Po wakacyjnej przerwie wykorzystanej na prace adaptacyjne, 25 września odbyło się uroczyste otwarcie zielonej pracowni imienia wesołej pszczółki. Powstała ona ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Szkoła otrzymała na ten cel prawie 30 tys. zł.

Atrakcyjne wyposażenie

Nowoczesna sala bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne ma imponujący wystrój. Oprócz klasyki, czyli ładnych mebli, ławek i krzeseł są także globusy, mikroskopy oraz model tułowia człowieka. Nowa pracownia ma przede wszystkim rozwijać w uczniach wiedzę na temat ekologii oraz ochrony przyrody, ale także pokazywać wartości przyrodnicze otoczenia im najbliższego. Aby to im ułatwić, klasa została podzielona na trzy strefy: odkrywców, podróżników i laborantów. Dzięki tamtejszym pomocom dydaktycznym będą mieli możliwość m.in. obserwować pogodę, odkrywać nieznane zakątki w kraju i na świecie oraz przyglądać się wzrostom roślin. 

Będą rozbudzać zainteresowania ekologiczne

W trakcie oficjalnego otwarcia pracowni, aby wszyscy zaproszeni goście mogli docenić, jak bardzo ułatwi ona naukę uczniom, wicedyrektor SSP nr 2 Beata Fojcik przeprowadziła pokazową lekcję. Temat zajęć dotyczył pszczół. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego pszczoły są ważne dla środowiska oraz dlaczego giną. Poznali również, jakie są pszczele produkty oraz w jaki sposób mogą pomóc owadom zapylającym. - Główną ideą pracowni jest rozbudzanie zainteresowań ekologicznych uczniów, zrozumienie relacji człowieka z przyrodą oraz pogłębianie wiedzy na temat świata roślin i zwierząt. Mam nadzieję, że dzięki zajęciom w tej sali się odbywającym tak się właśnie stanie - mówi nam Lucyna Weber, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie.

Więcej na temat zielonej pracowni SSP nr 2 w Radlinie w następnym wydaniu Nowin Wodzisławskich.