Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Przybyło 800 uczniów, lekcje od godz. 7 do 18

11.09.2019 07:00 | 5 komentarzy | art, juk

Do szkół poszło zdecydowanie więcej uczniów, dwuzmianowości udało się uniknąć, choć pewnie niektórzy uczniowie lekcje będą zaczynać później niż w latach poprzednich – tak krótko można określić obraz powiatowej oświaty, na początku roku szkolnego 2019/2020. Roku szczególnie trudnego, bo przypomnijmy do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych trafiły dwa roczniki – uczniowie ostatnich klas zlikwidowanych gimnazjów oraz uczniowie ósmych klas szkół podstawowych.

Przybyło 800 uczniów, lekcje od godz. 7 do 18
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wymiar bardziej uroczysty niż w innych placówkach ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego miało rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. Właśnie tam 2 września miała miejsce powiatowa inauguracja tego wydarzenia. - Rozwijając naszą oświatę inwestujemy w ludzi. Człowiek, a zwłaszcza młody, ciekawy świata, pozbawiony kompleksów i z szerokimi możliwościami to, naszym zdaniem, ogromny kapitał i obyśmy mieli tego kapitału jak najwięcej - mówił podczas uroczystości wodzisławski starosta Leszek Bizoń. Dodał, że dzięki staraniom powiatu już niedługo wodzisławski ZSP wzbogaci się o wielofunkcyjne boisko sportowe. - Ta szkoła jak żadna inna potrzebuje inwestycji w infrastrukturę sportową - podkreślił starosta Bizoń. W stronę społeczności uczniów i nauczycieli powiatu wodzisławskiego popłynęły przede wszystkim życzenia, m.in. od samorządowców. Życzyli oni uczniom oddanych i sprawiedliwych nauczycieli. Z kolei belfrom - wdzięcznej i uśmiechniętej młodzieży.

Awanse i powierzenia

W powiatowych szkołach nauczać będzie ponad 600 nauczycieli. Wielu z nich w ostatnim czasie podniosło swoje kwalifikacje. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego Agnieszka Kawa (nauczyciel podstaw fotografii i filmu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl.), Wiesława Skrzyszowska i Martyna Sobek-Maksymiuk (oligofrenopedagożki w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.) oraz Adam Płachta (nauczyciel religii w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.) odebrali akty nadania stopnia nauczycieli mianowanych. Natomiast Janinie Rurek (dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Wodzisławiu Śl.) oraz Piotrowi Skowronkowi (dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach) wręczono akty powierzenia stanowisk dyrektorów kolejno I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. i Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach na następne pięć lat.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski