środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sesja. Radni Lenka chcieli uchwały w sprawie pływaków z SP15

28.08.2019 20:49 | 8 komentarzy | ma.w

10 radnych Razem dla Raciborza i Łączy nas Racibórz podpisało się pod projektem uchwały-apelu do prezydenta Polowego, żeby odstąpił od przenoszenia pływaków do H2Ostróg.

Sesja. Radni Lenka chcieli uchwały w sprawie pływaków z SP15
Byly szef rady miasta chciał by rada głosowała nad apelem w sprawie pływaków z SP15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Henryk Mainusz zawnioskował o wprowadzenie do porządku obrad projektu uchwały - apelu do prezydenta Polowego o uwzględnienie argumentacji rodziców pływaków z SP15 i zaniechanie działań w kierunku ich przenosin na basen H2Ostróg.

Zuzanna Tomaszewska: mam inne spojrzenie na tę sprawę.

"Temat omówiono w szerokiej dyskusji. Jesteśmy w przededniu trudnych kroków, któe trzeba podjąć w oświacie. Musimy tutaj pracować by oświatę zmieniać, bo będziemy do niej coraz więcej dopłacać. Nie możemy podejmować żadnych kroków, cofać się. To jest decyzja prezydenta, jego kompetencje. Musimy współpracować, bo mamy trudne zadanie przed sobą."

Mirosław Lenk: przed nami jeszcze większe problemy

"Rządzenie jest trudne, trzeba się liczyć z trudnościami. To jest nasze stanowisko, nasz apel, prośba o rozważenie. Jak państwo uważają, że nie należy wystosowywać apelu, proszę głosować przeciw. Rodzice czegoś oczekują od rady".

Wnioskodawcy przegrali głosowanie o wprowadzenie projektu uchwały do porządku obrad. 9 z nich było za (Marcin Fica wyszedł wcześniej). 13 radnych było przeciwnych (NaM-Fita i Zygmunt Kobylak). Później Anna Szukalska zaznaczyła, że głosowała przeciw, bo uznała, że projekt uchwały jest wadliwy prawnie, a ona zwróci się o ponowne rozpatrzenie tematu SP15 przez prezydenta Polowego w formie interpelacji do niego.

Kto chciał apelu, kto go nie chciał

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.