środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Lenk jak prorok złej nowiny. Przestrzega Polowego przed krzywdzeniem pływaków

26.08.2019 22:53 | 10 komentarzy | ma.w

Z ust byłego prezydenta miasta padły na forum komisji budżetowej rady miasta słowa o rychłym końcu raciborskiej szkoły pływania. Sukcesy Dulian czy Rokickiego* staną się legendą, a naśladowców braknie, bo następca Lenka chce wozić uczniów na miejski basen.

Lenk jak prorok złej nowiny. Przestrzega Polowego przed krzywdzeniem pływaków
Mirosław Lenk długo mówił o pływakach na posiedzeniu komisji budżetowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na "wokandę" rady miasta powrócił temat przenosin treningów dla klas pływackich z SP15. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy uznał, że warto zaoszczędzić na wynajmowaniu pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Miasto płaci jej 420 tys. zł za rok szkolny. Polowy uważa, że należy wykorzystywać do celów treningowych miejski aquapark na Ostrogu, bo będzie taniej, a pieniądze zostaną w samorządzie.

Plany magistratu ogłoszono w ubiegłym tygodniu, rodziców powiadomiono telefonicznie, ściślej przez rozesłanie sms-ów. Ci nie zgodzili się z zamiarami urzędników. Przyszli do urzędu na dwa spotkania z prezydentem Polowym. Nic nie wskórali, bo włodarz chce by pieniądze wydawane dotąd na wynajem basenu PWSZ zasiliły konto OSiR.

Na Zamkowej trzeba pilnie remontować urządzenia basenowe, by skończyły się problemy z bakteriami, nawiedzającymi co jakiś czas miejski aquapark. To zadanie numer jeden dla nowego dyrektora ośrodka Pawła Króla. Wyliczył on, że w H2Ostróg treningi pływackie będą tańsze dla podatnika. O 7 tys. zł miesięcznie, czyli w skali roku szkolnego o 70 tys. zł.

Sprawę basenowej przeprowadzki podjął na swojej komisji przewodniczący Józef Galli, radny od wiceprezydenta Fity. Podziela irytację rodziców pływaków, wywołaną ich późnym poinformowaniem o zmianach. Obawia się czy wożenie uczniów przez pół miasta nie zaburzy procesu ich nauki i treningów.

Naczelnik Żychski uspokaja: dyrektor Król i dyrekcja SP15 pracują nad takim planem zajęć, który będzie odpowiadał obu stronom. Szef miejskiej oświaty zapewnił radnych, że uczniowie zastaną na Zamkowej komfortowe warunki do treningów.

Przy okazji wyjaśniono, że z PWSZ nikt z urzędu nie rozmawiał o nowej umowie wynajmu basenu. - Wygasła dotychczasowa umowa i nie przedłużyliśmy jej, nie odbyły się w tej sprawie żadne rozmowy. Te, które dyrekcja szkoły wcześniej planowała w tej sprawie, miały być przeprowadzone pod koniec sierpnia, ale już nie są potrzebne - oznajmił Krzysztof Żychski.

Nieprzekonany do końca przewodniczący Galli uznał, że umów należy dochowywać, a w przypadku SP15 i rodziców pływaków umowę zerwano, bo gdy dzieci szły do tej szkoły, to był przy niej basen.

Wówczas do dyskusji dołączył Mirosław Lenk.

*Absolwenci SP15, trenujący na basenie PWSZ; Katarzyna Dulian była wicemistrzynią Europy i piątą zawodniczką Mistrzostw Świata; Michał Rokicki rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.