Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Patrol

WAŻNE:

Czy tragedia w Miedoni skłoni drogowców do instalacji radaru?

29.07.2019 13:18 | 1 komentarz | ma.w

Wrowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości na drodze DK45 proponuje Józef Galli radny z Raciborza. Sugeruje, by takim odcinkiem objąć fragment krajówki od granicy miasta z gminą Rudnik do skrzyżowania ulic Kozielskiej i Kościelnej.

Czy tragedia w Miedoni skłoni drogowców do instalacji radaru?
5 lipca w Raciborzu-Miedoni doszło do tragicznego wypadku, w następstwie którego zginęli 35-letni raciborzanin oraz jego 9-miesięczna córka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak argumentuje radny, droga krajowa nr 45 na tym właśnie odcinku jest regularnie miejscem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. – Do najtragiczniejszych należy wypadek z 5 lipca tego roku, w którym życie stracili kilkumiesięczna dziewczynka i jej ojciec – wskazuje Galli, mieszkaniec Miedoni.

Według pomysłodawcy jednym z rozwiązań, „które zdecydowanie może zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych – co jest szczególnie istotne z uwagi na brak chodnika wzdłuż ulicy Kwiatowej” – może być odcinkowy pomiar prędkości. – Rozwiązanie takie dodatkowo wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców ulicy Kwiatowej oraz Kozielskiej, gdzie pojazdy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość – przekonuje Galli w swojej interpelacji do prezydenta Raciborza.

Wiceprezydent Dominik Konieczny zwrócił się z pomysłem radnego do drogowców. Uczynił to zarówno pod adresem zarządcy drogi tj. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach oraz do Głównego Inspektora Transportu, który zarządza siecią fotoradarów na drogach krajowych.

(ma.w)


Zobacz również:

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu