środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:
25.07.2019 10:05 | 0 komentarzy | ż

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu zdobyło pieniądze na kształcenie uczniów podczas zagranicznych praktyk zawodowych.

124 000 euro dla "Mechanika"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt CKZiU nr 2 "Mechanik" pt. "Rozwiń zawodowe skrzydła z Erasmusem" został zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+. Oznacza to sfinansowanie zagranicznych praktyk zawodowych dla 52 uczniów technikum z "Mechanika".

- Pozyskane środki na realizację tego dwuletniego projektu to ponad 124 000 euro, w ramach których zaplanowano wysłanie na zagraniczne miesięczne praktyki zawodowe aż 6 grup uczniów technikum różnych specjalności - informuje Konrad Hajdesz z CKZiU nr 2 "Mechanik".

Pierwsza 10-osobowa grupa uczniów wyruszy na praktyki do Moguncji już 3 listopada tego roku. - W całym projekcie zaplanowano wyjazd dwóch grup po 10 uczniów do Brunszwiku, 2 grup do Moguncji w Niemczech, oraz 2 grup sześcioosobowych do SST w Opawie (Czechy). Projekt to ciekawa praktyka zawodowa i bardzo intensywna nauka języków obcych. Projekty Erasmus+ w raciborskim "Mechaniku" realizowane są już od 2005 roku - dodaje K. Hajdesz.

źródło: CKZiU nr 2 "Mechanik", oprac. ż