Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Lato z biblioteką z rekordową liczbą uczestników. Pomogli w tym... Harry, Ron i Hermiona [ZDJĘCIA]

17.07.2019 11:57 | 0 komentarzy | d

Padł tegoroczny rekord wakacyjnych zajęć na Kasprowicza 12 – we wtorek raciborską bibliotekę odwiedziło 71 dzieci. Wszystko za sprawą niesłabnącej popularności serii powieści fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling. Uczestnicy wspólnie z Harrym Potterem, Ronem i Hermioną przenieśli się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Lato z biblioteką z rekordową liczbą uczestników. Pomogli w tym... Harry, Ron i Hermiona [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RavenclawSlytherinGryffindor czy Hufflepuff? Na początku młodzi adepci magii przeszli ceremonię przydziału do domów Hogwartu i z pomocą kredek oraz farb ozdobili odpowiednie sztandary. Następnie odbyła się lekcja wróżbiarstwa. Uczestnicy kodowali swoje imiona według alfabetu runicznego, czarowali ze sznurkiem oraz oddali się w ręce dobrej wróżki, która przepowiedziała im przyszłość z ręki. Na koniec uzbrojeni we własnoręcznie zrobione medialony i krawaty rozwiązywali zagadki Sowy Hedwigi.

Harry Potter powróci do biblioteki już w najbliższy czwartek 18 lipca o godz. 11.00. Tym razem na uczestników czekają Fantastyczne Zwierzęta, lekcje magii i czarodziejskie sporty.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d).