Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Ładniej i ekologiczniej. Komenda przejdzie termomodernizację

12.06.2019 09:41 | 2 komentarze | mak

Straż pożarna to formacja, która cieszy się dobrą opinią i dużym zaufaniem Polaków - tak wynika z badań. Już niebawem strażacy z Wodzisława Śl. będą się cieszyć z jeszcze jednego powodu. Budynek Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej doczeka się termomodernizacji i wymiany źródła ciepła.

Ładniej i ekologiczniej. Komenda przejdzie termomodernizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. aż prosi się o remont. Ten wkrótce nastąpi. Wodzisławska jednostka otrzyma środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację dwóch budynków - głównego oraz magazynowo-gospodarczego. Inwestycja ma kosztować prawie 1,3 mln zł. Swoją cegiełkę dorzucą miasto i powiat - przekażą pieniądze na tzw. wkład własny, czyli 15 proc. całej kwoty zadania. - Mamy dobrą wiadomość, że dotacja na termomodernizację z NFOŚiGW została nam przyznana. Umowa jest już podpisana. Obecnie trwają procedury związane z przygotowaniem do rozpoczęcia inwestycji - wyjaśnia komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. mł. bryg. Marek Misiura.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W ramach inwestycji budynki zostaną ocieplone, nastąpi też m.in. modernizacja systemu oświetlenia, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, a także wymiana części bram garażowych. Zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne. Co ważne, zmieni się źródło ogrzewania komendy z węglowego na gazowe.

(mak)