Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Najpierw kredyty, potem pieniądze z unii

20.04.2019 14:00 | 0 komentarzy | żet

Radni gminy Krzanowice zgodzili się zaciągnąć kredyty na realizację trzech projektów. Zobowiązania zostaną spłacone po otrzymaniu dofinansowania ze środków unijnych.

Najpierw kredyty, potem pieniądze z unii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina Krzanowice zamierza zrealizować trzy projekty, na które udało się jej pozyskać unijne dofinansowanie. Problem w tym, że aby otrzymać środki z Unii Europejskiej, najpierw trzeba wyłożyć własne pieniądze. Wobec braku wolnych środków w budżecie gminy, postanowiono posiłkować się kredytami. I tak na marcowej sesji radni zezwolili na zaciągnięcie trzech kredytów na łączną kwotę 167,1 tys. zł, które posłużą sfinansowaniu projektów „Fantastycznie w Krzanowicach”, „Prezentujemy hluczyńskie i polskie gminy” oraz „Seniorze, rusz się”. Spłata kredytów nastąpi w 2021 roku, a więc po otrzymaniu środków z Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz budżetu państwa.

Na projekt „Fantastycznie w Krzanowicach” złoży się szereg imprez kulturalnych i sportowych, m.in. Dni Krzanowic na rynku, rajd rowerowy, maraton nordic walking, bieg na dziesięć kilometrów. Trwałym śladem po realizacji projektu „Prezentujemy hluczyńskie i polskie gminy” będzie przewodnik turystyczny po Krzanowicach i okolicach. Pomysłodawcami trzeciego projektu są seniorzy z Krzanowic zrzeszeni w kole emerytów, które obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji zaplanowano szereg wyjazdów i szkoleń dla starszych mieszkańców gminy.