środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Szybki nabór wniosków w Krzanowicach

16.04.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Wraz z początkiem tygodnia ogłoszono dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji na modernizację źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w ramach gminnego programu ograniczenia emisji.

Szybki nabór wniosków w Krzanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacja dotyczy

  • kotłów opalanych paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, które spełniają wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012 (ekogroszek),
  • kotłów opalanych biomasą, które spełniają wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
  • kotłów olejowych,
  • kotłów gazowych,
  • pomp ciepła, jeśli będzie to jedyne źródło ciepła w budynku.

Kotły muszą posiadać konstrukcję uniemożliwiającą spalanie stałych odpadów komunalnych.

Nabór wniosków ruszył w poniedziałek 15 kwietnia i potrwa do piątku 19 kwietnia. Regulamin określający zasady udzielania dotacji na rok 2019, tryb postępowania, sposób rozliczenia oraz formularz wniosku wraz z załącznikami znajdują się na stronie internetowej urzędu (kliknij TUTAJ). Więcej informacji można natomiast uzyskać w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach w pokoju nr 9 nr tel. 32 410 82 02 wew. 116.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w urzędzie. - Lista wnioskodawców będzie sporządzona według kolejności składania wniosków. W przypadku wniosków złożonych w tym samym dniu decydować będzie godzina złożenia – informują urzędnicy. - Dotacje przyznawane będą zgodnie z procedurą określoną w regulaminie, jednak nie wcześniej niż po uzyskaniu środków na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - dopowiadają.

źródło: UM Krzanowice, opr. (mad).