Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Powalone przez wiatr drzewa spadły na wierzbowy tunel

13.03.2019 15:34 | 0 komentarzy | mak

Gwałtowny wiatr wyrwał z korzeniami dwa drzewa rosnące na skwerze przy ul. Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Teren ten jest obecnie rewitalizowany. Drzewa spadły na jeden z nowych tuneli z wierzby. Dość poważnie go uszkodziły.

Powalone przez wiatr drzewa spadły na wierzbowy tunel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławiu Śląskim trwa rewitalizacja sześciu terenów zielonych o łącznej powierzchni 12,2 ha. W tym skweru przy ul. Pszowskiej. Inwestycja jeszcze się nie zakończyła, a już są szkody. Wyrządziła je ostatnia wichura. Silny wiatr wyrwał dwa drzewa. Uszkodzone są rabaty kwiatowe i jeden z wierzbowych tuneli. - Szkody zostaną naprawione w ciągu najbliższych tygodni - zapowiada rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim, Anna Szweda-Piguła. Dodaje, że teren to formalnie nadal plac budowy i nie został jeszcze przekazany miastu. Odpowiada za niego firma, która prowadzi inwestycję.

- Na szczęście wykonawca nie zdążył jeszcze zainstalować elementów placu zabaw, bo wtedy szkody mogłyby być dużo większe - dodaje pani rzecznik.

Co istotne, drzewa nie były wcześniej uszkodzone czy schorowane. Przez rozpoczęciem inwestycji sprawdzano ich stan. Podmuchy wiatru były jednak tak silne, że wyrwały drzewa wraz z korzeniami.

Teren przy Pszowskiej uprzątnęły Służby Komunalne Miasta.