Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Kolejne zmiany kadrowe w urzędzie. Jest nowy skarbnik

14.03.2019 07:00 | 3 komentarze | juk

Nie jest zaskoczeniem, że w pszowskim urzędzie miasta po zmianie władzy następują zmiany kadrowe. Nowy burmistrz Czesław Krzystała dobiera sobie współpracowników. Właśnie wymienił skarbnika.

Kolejne zmiany kadrowe w urzędzie. Jest nowy skarbnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze stanowiskiem skarbnika, które piastowała od prawie 20 lat, pożegnała się Jolanta Fojcik. Zastąpiła ją Joanna Sowa, która do tej pory pracowała w pszowskim Zespole Obsługi Placówek Oświaty na stanowisku głównego księgowego. - To naturalne zmiany kadrowe - argumentuje Czesław Krzystała.

Burmistrz zaproponował, radni uchwalili

Skarbnik i sekretarz w odróżnieniu od włodarzy i ich zastępców nie odchodzą ze stanowisk na skutek upływu kadencji. Mogą być powoływani i odwoływani ze stanowiska z inicjatywy wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta, ale tylko za zgodą rady. Dlatego w trakcie lutowej sesji pszowscy rajcy przyjęli w tej sprawie stosowne uchwały. Najpierw przegłosowali tą odwołującą Jolantę Fojcik z pełnionego urzędu. Zgodnie z treścią dokumentu przestała ona być skarbnikiem Pszowa z dniem 28 lutego.

Na sesji Jolanta Fojcik się nie pojawiła. Od kilku tygodni przebywa na zwolnieniu lekarskim. - Pani Jolanta przed przejściem na zwolnienie została poinformowana o mojej decyzji zmiany osobowej na stanowisku skarbnika - mówi burmistrz Czesław Krzystała. - Zostały jej zaproponowane alternatywne stanowiska, których nie przyjęła - dodaje. Z Fojcik nie udało nam się skontakować. Miała wyłączony telefon. Dopytywany przez nas o przyczyn zmian, burmistrz wyjaśnia, że zmiana na stanowisku skarbnika spowodowana jest odmiennym spojrzeniem na finanse miasta. Podczas poprzedniej kadencji, kiedy Krzystała i Kowol byli radnymi, dało się zauważyć, tarcia między nimi, a Fojcik w zakresie polityki finansowej Pszowa.