Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Fotograf i kamerzysta na ślub i wesele – jak wybrać?

06.03.2019 13:40 | 0 komentarzy | MK

Para Młoda zawsze chce mieć piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych lub filmu video z uroczystości weselnych.  Jednak często staje przed dylematem jakiego fotografa lub kamerzystę ślubnego wybrać. Jak więc odróżnić profesjonalistę od amatora i potem nie żałować wyboru?

Fotograf i kamerzysta na ślub i wesele – jak wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawiamy na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub i kamerzysty na wesele, tak by Para Młoda była pewna, że podjęła dobrą decyzję i cieszyła się pamiątką na lata.

 Doświadczenie w branży foto/video.

Wybierając fotografa lub kamerzystę warto sprawdzić jak długo firma jest na rynku i jakimi dokonaniami może się pochwalić. Ślubu i wesela nie można powtórzyć, nie ma więc sensu ryzykować powierzenia tej misji komuś niedoświadczonemu na rynku weselnym, a szczególnie firmom, które dopiero rozpoczęły działalność i będą się „uczyć fachu weselnego” naszym kosztem. Wybierając profesjonalistów z doświadczeniem możemy być pewni, że ten wspaniały dzień zostanie uwieczniony zawodowo i będzie wspaniałą pamiątką na lata.

 

Sprawdzamy portfolio

Fotografom i kamerzystom można wierzyć na słowo, ale zdecydowanie lepiej potwierdzenia ich umiejętności poszukać w profesjonalnym portfolio. Warto zadać sobie trochę trudu i przejrzeć, jakie robią zdjęcia i jakie filmy. Podczas ich oglądania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Ważna jest stabilność ujęć (ostre nieporuszone zdjęcia), żywe i nasycone kolory, które zapewniają aparaty i kamery wysokiej klasy, dobrze słyszalny i zrozumiały dźwięk bez pogłosu oraz dobrze dobrane oświetlenie, by nasze zdjęcia były jasne i bez tzw. „wypaleń”. Zwróćmy również uwagę na charakter i styl fotografowania oraz kreatywność ujęć. Nie chcemy przecież, by nasze zdjęcia i filmy były banalne.

Polecenia znajomych, którzy korzystali z usług fotografa/kamerzysty

Sprawdźmy, czy młode pary, które już skorzystały z usług fotografa lub kamerzysty są zadowolone z efektów jego pracy i chętnie polecają go innym młodym parom. Wtedy możemy być pewni, że i nasze zdjęcia i filmy będą nam się podobać. Lepiej wybrać polecanego fotografa/kamerzystę niż ryzykować powierzenie pracy, komuś kto ma słabą opinię w branży.

 Pozycja firmy na rynku

Na rynku spotkamy wielu amatorów, którzy chętnie dorabiają do swojej pensji parę groszy, nie mając żadnej siedziby firmy, a ofertę przedstawiają nam na kolanie w restauracji. Warto się zastanowić, czy taki fotograf/kamerzysta spełni nasze oczekiwania. Zdecydowanie lepiej znaleźć profesjonalistów, dla których fotografie i filmy są pracą na cały etat, tych którzy przyjmą nas w siedzibie swojej firmy i profesjonalnie przestawią ofertę, a potem poświęcą cały swój czas, by ten wyjątkowy dzień uwiecznić na fotografiach i filmach. Profesjonalista, który zawodowo zajmuje się fotografią i filmem nigdy nie będzie patrzył na zegarek podczas wykonywania sesji w plenerze czy późniejszej obróbki. Czas to dla zawodowego fotografa  drugorzędna rzecz, w przeciwieństwie do amatorów, którzy jadą jeszcze do drugiej pracy i tym samym nie wykonują należycie żadnego zlecenia.

Cena w większości przypadków jest równoznaczna z jakością

Zdecydowanie należy unikać kamerzystów czy fotografów, którzy podejrzanie nisko wyceniają swoją pracę. Wybierając fotografów, którzy się nie cenią niemal na 100% możemy być pewni, że reportaż, fotografie i film z jednej z ważniejszych uroczystości naszego życia nie spełnią naszych oczekiwań.  Nie prośmy również o fotografowanie  wujków, cioć czy znajomych. Lepiej posadźmy ich przy stole i dobrze się razem bawmy. Profesjonalista powinien posiadać odpowiednie zaświadczenia i ukończone kursy. Najważniejsze z nich to ukończony kurs dla fotografów i kamerzystów ceremonii liturgicznych. Może zdarzyć się niemiła niespodzianka, gdy ksiądz nie wyrazi zgody na filmowanie i fotografowanie ślubu ze względu na brak ukończonego kursu w Archidiecezji. Zdecydowanie warto dołożyć kilkaset złotych, zlecić pracę profesjonalnemu fotografowi/kamerzyście, by potem nie żałować wyboru. Przecież nie powtórzymy uroczystości ślubu i wesela. A  to pamiątka na całe życie.

(mk)
fot. www.studiowegorowski.pl 


Centrum Ślubne Studio Węgorowski. Jesteśmy dla Was!

Fotografią i filmowaniem zajmujemy się od 15 lat. Przez ten czas stały się naszą pasją. Jako grupa młodych, aktywnych ludzi wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i dajemy Wam dokładnie to, czego oczekujecie. Dla nas zadowolenie Klienta jest sprawą priorytetową i zawsze stawiamy ją na pierwszym miejscu.

Firma Studio Węgorowski to już nie tylko profesjonalne sesje fotograficzne czy wideofilmowanie i tworzenie na najwyższym poziomie filmów wideo oraz etiud filmowych. Zajmujemy się obsługą wszelkich imprez okolicznościowych zarówno tych prywatnych (śluby, studniówki, komunie, urodziny) jak i na większą skalę (eventy firmowe, festyny). Głównym celem wszystkich pracowników firmy są śluby, które staramy się realizować kompleksowo, począwszy od pomocy przy wyborze sali, zespołu muzycznego, poprzez kamerzystę, fotografa i tak aż do najmniejszych drobiazgów takich jak przywieszki na wódkę weselną.

Przez te 15 lat działalności stopniowo poszerzaliśmy wachlarz usług. Na chwilę obecną do dwóch filarów naszej firmy (foto + wideo) dołączyliśmy takie usługi jak: wynajem samochodów ślubnych, zabiegi upiększające, choreografia pierwszego tańca, zaproszenia, podziękowania, gadżety ślubne oraz wiele innych bardzo przydatnych ofert, które sprawią, iż ten najważniejszy dzień w życiu na zawsze zagości w Państwa pamięci i wszystkich zaproszonych gości. Nasze doświadczenie, ogromna ilość w pełni usatysfakcjonowanych Klientów oraz pełne terminarze mówią same za siebie – warto nam zaufać!

Gwarantujemy wysoką jakość usług dzięki profesjonalizmowi pracowników, doskonałemu wyposażeniu w najnowocześniejszy sprzęt, konsekwentnemu podnoszeniu standardów oraz wysoko uniesionej poprzeczce jakości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Studio Węgorowski!

 

Centrum Ślubne Studio Węgorowski
ul. Jana Pawła II 24
47-400 Racibórz
+48 888 056 744
+48 791 859 824

biuro@studiowegorowski.pl
www.studiowegorowski.pl
www.facebook.com/studiowegorowski

Materiał zewnętrzny