środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Szefowa „Perły” przechodzi na emeryturę

29.01.2019 19:36 | 0 komentarzy | AgaKa

Renata Hernik, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Perła w Wodzisławiu Śl., po dwudziestu latach pracy w powiatowej pomocy społecznej, przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Szefowa „Perły” przechodzi na emeryturę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Renata Hernik rozpoczęła pracę w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w 1999 r., a następnie, po utworzeniu Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła”, od 2001 r. pełniła funkcję kierownika tego ośrodka.

W swojej pracy zawodowej starała się stworzyć właściwe warunki dla terapii i rehabilitacji uczestników ośrodka. Praca z osobami niepełnosprawnymi była jej pasją. Efektem wkładu i zaangażowania było odznaczenie Jej w dniu 10 października 2011 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego złotym Medalem za Długoletnią Służbę. To odznaczenie cywilne nadawane za pracę w służbie państwowej, przyznawane jest jako nagroda za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikające z pracy zawodowej w służbie Państwu.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, wcześniej znany jako Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, którym kierowała Renata Hernik, to jedyny ośrodek w powiecie wodzisławskim, oferujący pomoc dla dorosłych osób z problemem choroby psychicznej. Wszystkie działania prowadzone przez jego kadrę dostosowane są do indywidualnych możliwości, poziomu i stanu psychicznego poszczególnych osób, dzięki którym „uczą się życia” na miarę własnych możliwości. Celem prowadzonych terapii jest nauka, podtrzymanie nabytych już umiejętności, rozwijanie samodzielności życiowej, zwiększanie zaradności, wyzwalanie aktywności oraz korygowanie zaburzonych sfer funkcjonowania.

Jedną z wielu inicjatyw szefowej „Perły” było organizowanie, począwszy od 2003 roku Karnawałowego Balu Maskowego dla osób niepełnosprawnych. Jak podkreślała pani Hernik impreza była wyśmienitą okazją do przełamania barier i stereotypów.

Dziękując za współpracę, postawę godną naśladowania i serce włożone w każdy czyn na rzecz rozwoju pomocy społecznej w Powiecie Wodzisławskim w ciągu minionych lat, władze powiatu: starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła i odpowiadająca resortowo za pomoc społeczną członkini zarządu powiatu Krystyna Kuczera, życzyli świeżo upieczonej emerytce zdrowia, samych pogodnych i radosnych chwil oraz pomyślności w życiu osobistym. Najlepsze życzenia złożyła także szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Irena Obiegły.