Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Przebudowa Młodzieżowej przerwana. Przez nieszczelne szamba?

14.01.2019 07:00 | 18 komentarzy | mak

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie mógł spodziewać. Umowa na przebudowę ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim została rozwiązana. Powód? Zbyt grząski grunt. - Prawdopodobną przyczyną jest przesiąkanie nieczystości z pobliskich nieszczelnych szamb - wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przebudowa Młodzieżowej przerwana. Przez nieszczelne szamba?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gruntowny remont ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu, która jest częścią Drogi Wojewódzkiej nr 936, miał zakończyć się w październiku ubiegłego roku. Taki termin jeszcze do niedawna widniał na tablicach ustawionych przy drodze, a informujących o przebudowie jezdni. Tablice zostały, ale termin zamazano. Jednak budowlańcy pracowali nadal i były sygnały, że zakończą inwestycję w tym roku. Ale ostatnio i oni zwinęli sprzęt a na drodze nic się nie dzieje.

Okazuje się bowiem, że umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich i firmą Eurovia na remont ul. Młodzieżowej została rozwiązana. - Rozwiązaliśmy umowę za obopólną zgodą - przekazuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW. - Wynikło to z faktu, że w toku realizacji umowy, zaszła konieczność wykonania wielu dodatkowych prac wzmacniających grunt. Nie były one przewidziane w projekcie. Grunt po prostu okazał się grząski. Prawdopodobną przyczyną jest przesiąkanie nieczystości z pobliskich, nieszczelnych szamb - podkreśla Ryszard Pacer. Na dowód przesyła nam zdjęcia „obrazujące zanieczyszczenie korpusu drogi fekaliami”.

Firma Eurovia potwierdza, że to zbyt grząski grunt i prace nieprzewidziane w projekcie były powodami rozwiązania umowy na realizację inwestycji.