Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Kultura

XXI Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

09.01.2019 15:53 | 0 komentarzy | MaSo

XXI Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych odbył się 9 stycznia 2019 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury. Po raz kolejny grupy teatralne ze szkół i placówek prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski uczestniczyły w Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tym razem publiczność miała okazję zobaczyć dziesięć przedstawień. Każdemu z występów z uwagą przyglądało się jury.

XXI Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O wyborze najciekawszego zdecydowało jury w składzie: Emilia Kopiec, Dorota Krawczyk i Grzegorz Hajduczek. Jury pod uwagę wzięli m.in. dobór repertuaru, scenografię, ogólny wyraz artystyczny i przesłanie katechetyczne spektaklu.

Pierwsze miejsce zajął zespół teatralny z ZSP nr 6 za przedstawienie bożonarodzeniowe „Nieziemska misja”. Aktorów przygotowała Hanna Koniorczyk. Drugie miejsce trafiło do grupy z ZSP nr 4 za „Jasełka XXI wieku”. Grupę przygotowała Żaneta Czogalik. Trzecie miejsce otrzymała grupa reprezentująca SP nr 3 za widowisko jasełkowe „Cicha noc – święta noc”. Zespół przygotowała Katarzyna Łatka-Kampik.

Wydarzenie organizował Wydział Edukacji UM Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.