Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Wyprawka Czytelnicza do odbioru także na Kasprowicza

29.11.2018 19:18 | 0 komentarzy | d

W piątek 30 listopada nastąpi długo wyczekiwane przez najmłodszych czytelników otwarcie EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12. To dobra okazja, aby odebrać Wyprawkę Czytelniczą dla 3-latków w ramach projektu „Mała książka – Wielki Człowiek”.

Wyprawka Czytelnicza do odbioru także na Kasprowicza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który odwiedzi jedną z filii raciborskiej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

- Dochodzą do nas sygnały od koordynatorów, że od początku trwania akcji, udało się rozdać kilkanaście tysięcy wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak i ich rodzice staną się stałymi bywalcami biblioteki. Ponadto pakiety, których nie rozdamy w tym roku dzieciom z rocznika 2015, będą mogły od stycznia odbierać dzieci z rocznika 2016 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Pakiety są dostęne w następujących filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu:

  • EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
  • Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
  • Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
  • Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
  • Filia nr 8, ul. Żorska 2
  • Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
  • Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.