Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Budowlanka świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości

16.11.2018 15:44 | 0 komentarzy | kama

W rybnickiej „Budowlance” setną rocznicę odzyskania niepodległości obchodzono niezwykle różnorodnie. Każda z inicjatyw na swój niepowtarzalny sposób przyczyniła się do wzrostu świadomości narodowej i upamiętnienia tej jakże ważnej dla każdego Polaka rocznicy.

Budowlanka świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klimat wielkiego świętowania towarzyszył szkolnej społeczności już od paru tygodni dzięki wystawom tematycznym oraz spotowi o Niepodległej, emitowanemu na szkolnych ekranach.

Dużym powodzeniem cieszyła się szkolna gra terenowa „Polska – Lubię to!”. Wśród konkurencji, z którymi przyszło się zmagać zawodnikom były kalambury z polskimi przysłowiami, tytułami książek i filmów, układanie puzzli niepodległościowych i łamanie szyfru związanego z Józefem Piłsudskim, odgadywanie znanych miejsc i postaci związanych z Polską, tańczenie tańców ludowych oraz improwizowana scenka teatralna ilustrująca radość z odzyskanej wolności sprzed stu lat...

W kulminacyjnym dniu obchodów, w piątek 9 listopada, każdy przekraczający progi szkoły otrzymał biało-czerwoną wstążeczkę. Na szkolnym holu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów i nauczycieli. W tym czasie na szkolnym basenie trwał maraton pod szyldem „100 długości na 100 lecie niepodległości”. Rozstrzygnięto szkolny konkurs wiedzy historycznej „Niepodległa”, który przybrał formułę teleturnieju ‘Jeden z dziesięciu”.

/Materiały prasowe/