Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Radni kleją plakaty prezydenta na placu Długosza w Raciborzu

31.10.2018 14:29 | 13 komentarzy | ma.w

Przewodniczący rady Henryk Mainusz i szef komisji oświaty Paweł Rycka uczestniczą w kampanii wyborczej Mirosława Lenka na prezydenta Raciborza. Nowiny spotkały radnych na placu Długosza gdy przyklejali plakaty swego lidera. Podkreślali, że stosują zasady fair play, a rywalom zdarza się o nich zapominać.

Radni kleją plakaty prezydenta na placu Długosza w Raciborzu
Henryk Mainusz i Paweł Rycka w trakcie działań kampanijnych na rzecz Mirosława Lenka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Rycka przed naklejeniem plakatu M. Lenka tłumaczył, że zakleja nieaktualną już reklamę rybnickich targów ślubnych. Henryk Mainusz wskazywał, że plakat konkurenta Lenka - Dariusza Polowego, został na słupie przy placu Długosza - jego zdaniem - świadomie zaklejony. - Nawet gdy słup jest czysty i miejsca jest dość to zdarza się, że plakat prezydenta zostaje zaklejony - usłyszeliśmy w obozie aktualnego włodarza miasta.

"Wojną plakatową", która toczy się w trakcie wyborów byli szczególnie rozczarowani debiutanci na raciborskiej scenie politycznej, startujący z KWW Łączy nas Racibórz. Ludmiła Nowacka mówiła na koniec swojej kampanii, że zasady promowania kandydatów w formie plakatowania należy zmienić i np. powierzać materiały wyborcze OSiR-owi by nimi zarządzał. - Bo dochodzi często do zaklejania nawet urzędowych oświadczeń, co jest łamaniem prawa - zauważono na jej spotkaniu podsumowujący I turę wyborczą w Raciborzu.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.