Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Podsłuchane przed drugą turą

31.10.2018 07:00 | 3 komentarze | web

Z moich ośmiu punktów, w których przewidywałem co się będzie działo przed drugą turą wyborów w Raciborzu, spełniło się już co najmniej sześć i pół (patrz tekst pt. „Kopanie po kostkach i inne atrakcje” dostępny wciąż na nowiny.pl).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złośliwy komentarz tygodnia

Z moich ośmiu punktów, w których przewidywałem co się będzie działo przed drugą turą wyborów w Raciborzu, spełniło się już co najmniej sześć i pół (patrz tekst pt. „Kopanie po kostkach i inne atrakcje” dostępny wciąż na nowiny.pl). Coraz poważniej myślę, żeby zacząć dorabiać jako wróż. Zwłaszcza, że w 2019 roku wybory będą aż dwa razy. Na razie jednak wróciłem do podsłuchiwania rozmów naszych politycznych celebrytów, choć jak zwykle nie daję żadnej gwarancji, że coś mi się nie przesłyszało.

Zdjęcie zrobiono podczas wspólnego „tournee” Michała Fity (z lewej) i Dariusza Polowego przed drugą turą wyborów, podczas którego obaj, przy kawie, rozmawiają z mieszkańcami „o problemach miasta” (oczywiście już po ogłoszeniu przez Fitę poparcia dla Polowego i deklaracji Polowego, że w razie wygranej zatrudni Fitę na stanowisku wiceprezydenta).


Stoją od lewej: Katarzyna Cieślicka-Marców (zastępca dyrektora ZSOMS ds. sportu), Mirosław Lenk (prezydent Raciborza), Marek Kurpis (wicestarosta raciborski). Zdjęcie zrobiono 25 października, podczas 18. Śląskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Lekkiej Atletyce w hali raciborskiego ZSOMS.


*Marian Czerner dostał się do rady miasta z listy Michała Fity, a w przeszłości był m.in. prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego (powołał go na to stanowisko i odwołał z niego prezydent Mirosław Lenk, choć formalnie zrobiła to rada nadzorcza PK).

**Anna Szukalska ponownie została wybrana na radną rady miasta (startowała z listy Fity), a na stałe pracuje jako Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Raciborzu, który jest powoływany i odwoływany przez Starostę Raciborskiego.

***Paweł Macha jest burmistrzem Kuźni Raciborskiej. Dyrektorem tamtejszego domu kultury jest (na razie) Michał Fita.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com