Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Ostatnia interpelacja Anny Ronin. W obronie Leszka Szczasnego

24.10.2018 23:33 | 4 komentarze | ma.w

Na ostatniej w obecnej jeszcze kadencji raciborskiego samorządu, sesji rady miasta (we wrześniu), jej szef Henryk Mainusz wyłączył mikrofon radnego Leszka Szczasnego, gdy ten długo i intensywnie krytykował prezydenta Raciborza. Anna Ronin wystąpiła o pisemne uzasadnienie postępowania przewodniczącego.

Ostatnia interpelacja Anny Ronin. W obronie Leszka Szczasnego
Anna Ronin i Henryk Mainusz zdobyli mandaty do nowej rady miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ronin zdziwiła decyzja Henryka Mainusza i przywołanie par. 37 Statutu Miasta Racibórz do zachowania radnego Leszka Szczasnego. Złożyła też pytanie na czym polegało jego nieodpowiednie zachowanie?

Przewodniczący odpowiedział radnej pisemnie. Stwierdził, że wypowiedź L. Szczasnego nie stanowiła ani interpelacji ani zapytania w rozumieniu Statutu Miasta. Została za to uznana za "zakłócającą porządek obrad bądź uchybiającą powadze sesji". Mimo przywołania radnego do porządku przez szefa rady, przywołanie to nie odniosło skutku. Dlatego H. Mainusz skorzystał z prawa odebrania głosu radnemu.

- Do wyłącznej kompetencji przewodniczącego rady należy ocena czy wystąpiły wystarczające przesłanki do zastosowania zapisów par. 37 ust. 2 Statutu Miasta czy też nie - przekazał radnej H. Mainusz.

Była to 101 interpelacja Anny Ronin i jednocześnie ostatnia z interpelacji złożonych w kadencji samorządu w latach 2014 - 2018.

Ranking aktywności radnych.png

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.