Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Biernacki jak Kwaśniewski. Pytania o wykształcenie

19.10.2018 13:31 | 11 komentarzy | mak

Do tej pory to prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca był bohaterem internetowych memów. Teraz mema na swój temat doczekał się kandydat na prezydenta Wodzisławia Kacper Biernacki. Mem dotyczy wykształcenia.

Biernacki jak Kwaśniewski. Pytania o wykształcenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyborczych materiałach na swój temat Kacper Biernacki zamieścił informacje, że ma "wykształcenie wyższe niepełne". Szybko podchwycili to kreatywni internauci. Pojawił się mem z pytaniem: "Jak można mieć wykształcenie wyższe niepełne?". Tym bardziej, że w obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej w Wodzisławiu, która rejestrowała wszystkich kandydatów na prezydenta, jest informacja, że Kacper Biernacki ma wykształcenie średnie.

- Mam tak zwane wykształcenie Kwaśniewskiego - mówi otwarcie kandydat Biernacki. W tym miejscu przypomnijmy o co chodzi z "wykształceniem Kwaśniewskiego". W czasach, gdy Aleksander Kwaśniewski obejmował prezydenturę, jego wykształcenie to był bardzo gorący temat. Polityk twierdził, że ma wykształcenie wyższe, jednak okazało się, że studiów na Uniwersytecie Gdańskim nigdy nie ukończył i nie złożył pracy magisterskiej. W odniesieniu do jego sytuacji w języku potocznym pojawiło się określenie "wykształcenie prezydenckie".

Sytuacja Kacpra Biernackiego jest wprawdzie nieco inna, bo zdał wszystkie egzaminy i dokonał zaliczeń przedmiotów wymaganych programem studiów. Czyli uzyskał tzw. absolutorium. - Mam absolutorium, ale obrona pracy magisterskiej dopiero przede mną. Studia były jednostopniowe, egzaminy zdałem, indeks oddałem, ale pozostała praca magisterska - przyznaje. - Po sytuacji z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego w języku potocznym pojawiło się określenie o wykształceniu "wyższym niepełnym". Natomiast jest ono umowne. Państwowa Komisja Wyborcza nie uznaje rzecz jasna poziomów umownych, dlatego w dokumentach podałem wykształcenie średnie - puentuje.

fot. Facebook

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.