Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki już po raz piętnasty

11.10.2018 18:06 | 0 komentarzy | d

- Z okazji 15-lecia festiwalu postanowiliśmy zaprosić na niego wypróbowanych przyjaciół. Zespół gości będzie składał się w znacznej mierze z tych prelegentów, których my sami i nasza publiczność wspominamy najmilej - mówią organizatorzy Anna i Dawid Wacławczykowie. – Spokojnie, ta edycja nie zamieni się we wspomnienia podróżniczych kombatantów – dodają.

Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki już po raz piętnasty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z racji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, organizatorzy zamierzają zainspirować do podróży po naszym kraju. Osobną część będą stanowiły miejsca, w które każdy z nas może pojechać jako tzw. zwykły turysta – własnym autem, rowerem, autobusem, tanimi liniami lotniczymi lub po prostu w dowolny sposób, ale przy niskim nakładzie środków. 

- Jednocześnie nie zabraknie gwiazd. Po 15 latach od wizyty na pierwszym festiwalu – z prelekcją o zimowym himalaizmie powróci Krzysztof Wielicki. Po raz pierwszy do Raciborza zawita także Romuald Koperski – informują organizatorzy.

Z racji tego, że co roku dużym zainteresowaniem cieszy się blok szkolny - w tym roku będzie on trwał aż dwa dni (czwartek i piątek).

Impreza odbędzie się jak zwykle w ostatni weekend października (25-28.10.2018) w Raciborskim Domu Kultury. Pełny program na www.wiatraki.rosynant.pl.

Organizatorem "Wiatraków" jest Raciborskie Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT. Tegoroczną imprezę wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Powiat Raciborski i Miasto Racibórz.

opr. (d).