Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

PCKZiU, czyli specjaliści w druku 3D

25.09.2018 20:40 | 0 komentarzy | kama

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. wspólnie z instytucjami naukowymi i firmami z Polski, Hiszpanii i Słowenii w ramach programu Erasmus+ realizuje projekt poświęcony kształceniu specjalistów w dziedzinie druku przestrzennego. Projekt nosi nazwę „3DSPEC Specjalista w dziedzinie druku 3D”.

PCKZiU, czyli specjaliści w druku 3D
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cel i idea realizowanego przedsięwzięcia jest prosta. Chodzi o opracowanie i wdrożenie do powszechnej praktyki edukacji ustawicznej kursów online na temat możliwości wykorzystania i pragmatycznego zastosowania technologii druku 3D. Rozwój technologii i inżynierii druku przestrzennego rodzi bowiem możliwości dla lokalnych ekspertów i pasjonatów tego zagadnienia. A jednym z pionierów i liderów w tym zakresie jest wodzisławskie PCKZiU, które dzięki wyposażeniu w drukarki 3D praktycznie wykorzystuje zdobytą wiedzę z tej dziedziny dzieląc się nią z innymi.

We wrześniu na Politechnice Instituto de Biomecánica de Valencia odbyło się jednodniowe spotkanie robocze wszystkich partnerów projektu 3DSPEC. Jego głównym celem było omówienie bieżących spraw, omówienie postępów w działaniach projektu oraz wyznaczenie zadań związanych z dalszą realizacją projektu.

Podczas wizyty uczestnicy spotkania przedstawili zakres zrealizowanych dotychczas działań. Głównym tematem poruszonym podczas spotkania było omówienie prototypu kursu 3DSPEC oraz samych wytycznych zamieszczania opracowanych już wcześniej tematów związanych z drukiem 3D na platformie Moodle. Kolejną omawianą sprawą było odpowiednie przygotowanie się do testu pilotażowego z zamawiania druku 3D i centrum druku 3D, który ma być jednym z rezultatów końcowych projektów i który każdy z partnerów ma u siebie takie centrum posiadać. Beneficjenci projektu będą w ten sposób mogli drukować różne rzeczy w wybranym przez siebie centrum druku 3D.

/Materiały prasowe/