Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Tańsze autobusy dla rodzin wielodzietnych

22.07.2018 07:00 | 3 komentarze | mak

- Zmienia się podejście miasta do polityki przewozu rodzin - tak prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca argumentuje planowane modyfikacje w korzystaniu z autobusów przez członków rodzin wielodzietnych.

Tańsze autobusy dla rodzin wielodzietnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mieście od kilku lat działa program „Rodzina 3+”. Skierowany jest do rodzin składających się z rodziców wychowujących troje lub więcej dzieci (oraz rodzin zastępczych). Dzięki programowi rodziny mogą korzystać z różnego rodzaju zniżek. W tym ze zniżek na przejazdy miejskimi autobusami.

Obecnie jest tak, że dzieci mają bilety ulgowe. A rodzic, aby skorzystać z ulgowego przejazdu autobusem miejskim, musi podróżować z dzieckiem lub z dziećmi. Na razie jest więc tak, że rodzic wsiada do autobusu z dziećmi, bo chce zawieźć je np. na basen czy na zajęcia dodatkowe. W czasie trwania zajęć rodzic wraca autobusem do domu - sam. Jak jedzie z dziećmi może kupić bilet ulgowy, a kiedy wraca bez dzieci, ulgi nie ma. To ma się zmienić. Po pierwsze dzieci do 18 roku życia będą miały darmowe przejazdy. Po drugie - ich rodzice zawsze będą mogli korzystać z biletu ulgowego. W końcu postawiono więc na logiczne rozwiązanie.

– Zmiany te wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku - mówi prezydent Mieczysław Kieca i wyjaśnia, skąd taki termin. Chodzi o to, że wówczas zacznie obowiązywać nowa umowa z wyłonionym w przetargu przewoźnikiem. - Ale już teraz rada miasta podjęła uchwałę w tej sprawie, ponieważ musimy wpisać nowe zasady do przetargu - dodaje prezydent.

(mak)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.