Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

W Barcelonie śpiewem pomodlą się o pokój na świecie

13.07.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

To wydarzenie można porównać do "Światowych dni młodzieży". Z tą różnicą, że wezmą w nim udział tylko młodzi chórzyści. W tym wodzisławska młodzież z chóru "Canticum Novum". Młodzi wodzisławianie właśnie wyruszyli do Barcelony. Na miejscu czeka ich ważne zadanie.

W Barcelonie śpiewem pomodlą się o pokój na świecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” działa dopiero od 6 lat. A już ma na koncie szereg sukcesów. Do ostatnich należy zakwalifikowanie się do udziału w XLII Międzynarodowym Kongresie „Pueri Cantores” w Barcelonie. W wydarzeniu weźmie udział 3765 chórzystów z 103 chórów z całego świata. Polskę będzie reprezentować zaledwie 9 chórów, w tym chór z Wodzisławia. - To nasz wielki sukces. Kongres „Pueri Cantores” można porównać do „Światowych dni młodzieży”. Z tą różnicą, że w wydarzeniu biorą udział wyłącznie młodzi chórzyści. Głównym zamysłem jest wychowanie oraz jednoczenie dzieci i młodzieży poprzez udział w liturgii kościoła rzymsko-katolickiego - mówi Emilia Kopiec, dyrygent Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum” i jednocześnie dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu.

Jeden śpiewnik, jeden cel

Kongres potrwa od 11 do 15 lipca. Młodzież z Wodzisławia jest już w drodze do Hiszpanii. W Barcelonie na wodzisławian czeka ważne zdanie - razem z chórzystami z całego świata poprzez swój śpiew będą się modlić o pokój na świecie. - Wszystkie chóry otrzymały ten sam śpiewnik. Wykonamy m.in. utwór „Alleluja” z Oratorium „Mesjasz” Haendla - podkreśla Emilia Kopiec.