środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Nagrody dla szczególnych ambasadorów powiatu wodzisławskiego [ZDJĘCIA]

12.06.2018 19:21 | 0 komentarzy | art

- Wiele jest warunków, które trzeba spełnić, by osiągnąć sukces. Wam się udało. A jestem przekonany, że Wasze sukcesy nie są ostatnimi i jeszcze się tu spotkamy - powiedział starosta Ireneusz Serwotka podczas Gali Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu. 

Nagrody dla szczególnych ambasadorów powiatu wodzisławskiego [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrody w dziedzinie kultury otrzymali: Olga Rumpel, założycielka chóru Cantemus Domino z Gorzyc (pod jej nieobecność nagrodę odebrał jej mąż), Urszula Wachatrczyk, animatorka kultury z Gorzyc, Wojciech Ciuraj, założyciel zespołu Walfad, Czesław Mucha, prezes chóru Cecilianum z pszowskich Krzyżkowic, Marcelina Majcher, trenerka zespołów tanecznych z Pszowa, Sylwia Jakubiec z Rydułtów i Karolina Zbroszczyk z Rydułtów. 

Nagrody w dziedzinie sportu otrzymali: biegaczka narciarska Agata Warło z Wodzisławia, pływak Patryk Rozenek z klubu Górnik Radlin, szermierz Daniel Marcol z klubu TS Górnik Pszów (od jego nieobecność nagordę odebrał Leszek Bednorz, prezs klubu z Radlina), siatkarz Górnika Radlin Dominik Wróblewski, siatkarz Filip Grygiel z Radlina, bracia Szymon i Dominik Rakowscy, siatkarze z Radlina (pod ich nieobecnośc nagrody odebrali rodzice), niepełnosprawny ciężarowiec z Pszowa Bartosz Bogacz, pięściarze z Pszowa Artur Skorupa i Szymon Skorupa, pływacy z Rydutów Rudolf Bugla, Maria Lippa i Jerzy Ciecior, dżudoczki z Rydułtów Daria Norek i Jagoda Żydek, Krzysztof Kosider, niepełnosprawny kolarz szosowy z Marklowic, biegacz narciarski z Marklowic Wojciech Fojcik, Artur Baczyński, kolejny narciarz biegowy z Marklowic oraz Marta Klimek, pływaczka z Gorzyc. 

Nagrodzono również trenerów i działaczy sportowych: Aleksandrę Pustołkę, trenerkę Agaty Warło i Wojciecha Fojcika, Weronikę Kocoń, trenerkę Artura Baczyńskiego, Jacka Kulińskiego, trenera Patryka Rozenka, Krzysztofa Urbańskiego, działacza TS Górnika Radlin, Mirosława Oślizło, działacza SWD Wodzisław i KS Kokoszyce, Patryka Błasika, działacza KSW Boxing Odra. 

Nagrodę specjalną otrzymało również trio: Marek Przybysz, trener oraz siatkarze Jakub Bugajski i Beniamin Graniczny, brązowi medaliści Mistrzostw Świata Szkół w siatkówce plażowej, które w zeszłym roku odbyły się na Thaiti. 

- Jesteście autentycznymi amasadorami powiatu wodzisławskiego i ziemi wodzisławskiej. Życzę Wam, żebyśmy o Waszych suckesach dowiadywali się nie tylko z gazet lokalnych, ale również krajowych, jak i międzynarodowych - życzył coraz większych sukcesów sportowcom i działaczom kultury senator Adam Gawęda. - Bo nam parlamentarzystom serce bije mocniej, kiedy czytamy o Was w gazetach - dodała posłanka Teresa Glenc

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm