środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Prezydent Andrzej Duda odznaczył starostę Ireneusza Serwotkę

26.05.2018 14:01 | 10 komentarzy | mak

Z okazji "Dnia samorządu terytorialnego" prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe. Przyznano je osobom zasłużonym w działalności społecznej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył starostę Ireneusza Serwotkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość odbyła się w piątek (25 maja) w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent podkreślał istotną rolę samorządu i osób pracujących na rzecz lokalnej społeczności, ale także zwracał uwagę, że niezbędną cechą samorządowców powinna być odwaga. – Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami – mówił prezydent RP Andrzej Duda.

– Gratuluję tych odebranych przed chwilą odznaczeń i z całego serca dziękuję za działalność dla Państwa Polskiego, dla samorządu, ale przede wszystkim dla społeczeństwa. Bo prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są współobywatele z wyznaczonego obszaru, czy mówimy o powiecie, mieście czy województwie – mówił Duda do zebranych w Pałacu Prezydenckim.

– Dziękując za obecność w Pałacu Prezydenckim, gratulując odznaczonym, składam państwu życzenia na kolejny rok działania polskiego samorządu, na ten rok wyborczy, który dla wielu z Państwa jest rokiem kolejnego wyzwania. Proszę, żebyście pamiętali, że tutaj, w Pałacu Prezydenckim jest człowiek, który dobrze życzy polskiemu samorządowi terytorialnemu, który szanuje polski samorząd terytorialny i szanuje wszystkich tych, którzy traktują swoją pracę w samorządzie jako służbę dla bliźnich, dla społeczeństwa, jako służbę Bogu i Polsce – powiedział na zakończenie prezydent.

fot. Krzysztof Sitkowki /KPRP

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski