środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

WSTRZĄS W REGIONIE:

Fałszywe alarmy i zwłoki w mieszkaniu

15.05.2018 13:12 | 0 komentarzy | żet

W poniedziałek 14 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Kolonia Renerowska (Rudy) oraz Racibórz.

Fałszywe alarmy i zwłoki w mieszkaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa wyjazdy strażaków były reakcją na alarmy instalacji wykrywania pożarowego. W obu przypadkach nie stwierdzono zagrożenia. Ponadto strażacy usunęli konar drzewa zagrażający ruchowi na ulicy Wiśniowej w Raciborzu oraz uprzątnęli drogę w Koloni Renerowskiej z substancji ropopochodnej. Interweniowali również przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu, gdzie zostali poproszeni o otwarcie mieszkania, którego lokatorka nie dawała oznak życia. W środku natrafili na zwłoki kobiety.

Strażacy odnotowali również fałszywy alarm zakwalifikowany do kategorii złośliwych. Zgłaszający informował o pożarze domu w Raciborzu, do którego miało dojść pod nieistniejącym adresem.

W poniedziałek 14 maja strażacy z powiatu raciborskiego, a także Rybnika, Wodzisławia i Zabrza wzięli udział w ćwiczeniach wojewódzkich na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Scenariusz ćwiczeń zakładał duży pożar lasu. Do gaszenia pożaru użyto strażackiego sprzętu oraz samolotu typu dromader.