Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Śmiertelnie niebezpieczny czad i rozbite samochody [RAPORT STRAŻAKÓW]

30.04.2018 09:42 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w miejscowościach Gródczanki, Górki Śląskie, Pawłów, Racibórz oraz Rudy.

Śmiertelnie niebezpieczny czad i rozbite samochody [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interwencje strażaków w piątek 27 kwietnia:

Interwencje strażaków w sobotę 28 kwietnia:

  • Górki Śląskie ul. Ofiar Oświęcimskich, godz. 15.31 - strażacy ugasili pożar trawy przy torowisku,
  • Racibórz ul. Warszawska, godz. 20.07 - zgłoszenie dotyczyło tlenku węgla, na miejscu strażacy nie potwierdzili obecności śmiertelnie niebezpiecznego związku w powietrzu, natrafili jednak na źle podłączony do przewodów wentylacyjnych piecyk gazowy, dlatego też wydali zalecenie o konieczności naprawy instalacji przez fachowca.

Interwencje strażaków w niedzielę 29 kwietnia:

  • Rudy ul. Krótka, godz. 5.41 - strażacy usunęli powalony na jezdnię konar,
  • Racibórz ul. Browarna, godz. 17.16 - w mieszkaniu uruchomiła się czujka tlenku węgla, sprawdzenie przewietrzonego mieszkania detektorem wielogazowym wskazało na obecność czadu, stężenie niebezpiecznego związku wzrosło po zamknięciu okien i uruchomieniu piecyka gazowego. Strażacy przewietrzyli mieszkanie i wydali zalecenie o zaprzestaniu użytkowania piecyka do czasu jego naprawy. Stężenie generowanego przez urządzenie tlenku węgla było bardzo wysokie i realnie zagrażało życiu lokatorów,
  • Racibórz ul. Korfantego, godz. 22.56 - zgłaszający poczuł nieprzyjemny zapach. Zadzwonił po strażaków, bo obawiał się, że może on zagrażać jego zdrowiu. Strażacy nie potwierdzili obecności szkodliwych dla zdrowia związków w powietrzu. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako alarm fałszywy (w dobrej wierze).