środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Mieszkańcy z pomysłami na lokalne inicjatywy z WCK

28.04.2018 12:07 | 0 komentarzy | kama

26 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty w ramach projektu „Lokalne inicjatywy w Wodzisławiu Śląskim”, na które WCK pozyskało środki z Narodowego Centrum Kultury - Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. 

Mieszkańcy z pomysłami na lokalne inicjatywy z WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z chętnymi do realizowania działań kulturalnych mieszkańcami koordynatorzy projektu spotkali się dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu wzięli udział seniorzy, którzy dzięki ciekawym warsztatom określili zasoby i potrzeby kulturalne swojego środowiska, omówili najważniejsze dla nich problemy i bariery, a także przedstawili pomysły na projekty.

Na kolejnym spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele środowisk twórczych wodzisławskich dzielnic, a także chętni do zorganizowania kulturalnych przedsięwzięć mieszkańcy, którym przybliżono założenia projektu i jego najważniejsze cele. Poruszono także kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy pisaniu projektów. Uczestnicy spotkania dyskutowali o zasadności organizowania poszczególnych pomysłów, a także zastanawiali się, jak wykorzystać potencjał kulturowy swojego środowiska.

- Cieszę się, że warsztaty w WCK spotkały się z zainteresowaniem mieszkańców miasta. Już rozpoczęliśmy prace nad konkursowym regulaminem, na podstawie którego wybrane zostaną najciekawsze inicjatywy – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Po opracowaniu regulaminu konkursowego WCK ogłosi w czerwcu nabór wniosków na oddolne inicjatywy. W ramach konkursu wyłonionych zostanie od trzech do siedmiu przedsięwzięć, na których realizację WCK przeznaczy 23 tys. zł. Na największe szanse mają pomysły, które mogą zostać zrealizowane na terenie sześciu wybranych dzielnic: Zawada, Kokoszyce, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka i Radlin II.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.