Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Anna Ronin uważa, że prokuratura i sąd w Raciborzu bronią "układu"

23.04.2018 19:00 | 34 komentarze | żet

Gdy radna zgłasza popełnienie przestępstwa, sprawy są przeciągane. Natomiast gdy to ona ma zasiąść na ławie oskarżonych, lokalny wymiar sprawiedliwości działa ekspresowo.

Anna Ronin uważa, że prokuratura i sąd w Raciborzu bronią "układu"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborska radna Anna Ronin napisała do redakcji Nowin list, w którym opisuje swoje doświadczenia z raciborskim wymiarem sprawiedliwości. W lutym 2016 roku złożyła do Prokuratury Rejonowej w Raciborzu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Waldemara Świerczka, szefa DFK w Raciborzu. Zdaniem radnej W. Świerczek pod wpływem nacisków Mirosława Lenka doprowadził do zwolnienia Anny Ronin z pracy, poświadczając przy tym nieprawdę. W kwietniu 2016 roku radna otrzymała informację o odmowie wszczęcia postępowania, a w maju złożyła do sądu w Raciborzu zażalenie na decyzję prokuratury. Na uchylenie przez sąd decyzji prokuratury czekała trzeba było czekać pół roku.

- Tam, gdzie chodziło o moje działania polityczne, niewygodne dla układu, Prokuratura działała w błyskawicznym tempie, doprowadzając mnie do Sądu na ławę oskarżonych. Natomiast, kiedy to ja w swojej obronie występowałam o pomoc do organów ścigania, sprawy zaczęto przeciągać - podkreśla A. Ronin. Wskazuje przy tym, że po upływie dwóch lat od zgłoszenia przez nią podejrzenia o popełnieniu przestępstwa przez W. Świerczka, nadal nie odbyła się ani jedna rozprawa merytoryczna w tej sprawie. W międzyczasie raciborski sąd zawiesił całe postępowanie. Ta decyzja została uchylona przez Sąd Okręgowy w Gliwicach.

- Z uwagi, iż od samego początku chodzi o kwestie polityczne, mogę zasadnie przypuszczać, że raciborski układ będzie robił wszystko, aby dalej przeciągnąć tę sprawę, gdyż boi się, że moja wygrana w sądzie i w konsekwencji postawienie panu Waldemarowi Świerczkowi zarzutów, może wpłynąć na porażkę Mirosława Lenka w nadchodzących wyborach na prezydenta Raciborza - zauważa radna.

Do sprawy wrócimy na łamach "Nowin Raciborskich".


Poniżej publikujemy list, który otrzymaliśmy od Anny Ronin:

List do_redakcji Nowin Anny Ronin [DOC]

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.