Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Ronin uważa, że prokuratura i sąd w Raciborzu bronią "układu"

Gdy radna zgłasza popełnienie przestępstwa, sprawy są przeciągane. Natomiast gdy to ona ma zasiąść na ławie oskarżonych, lokalny wymiar sprawiedliwości działa ekspresowo.

Anna Ronin uważa, że prokuratura i sąd w Raciborzu bronią "układu"

Raciborska radna Anna Ronin napisała do redakcji Nowin list, w którym opisuje swoje doświadczenia z raciborskim wymiarem sprawiedliwości. W lutym 2016 roku złożyła do Prokuratury Rejonowej w Raciborzu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Waldemara Świerczka, szefa DFK w Raciborzu. Zdaniem radnej W. Świerczek pod wpływem nacisków Mirosława Lenka doprowadził do zwolnienia Anny Ronin z pracy, poświadczając przy tym nieprawdę. W kwietniu 2016 roku radna otrzymała informację o odmowie wszczęcia postępowania, a w maju złożyła do sądu w Raciborzu zażalenie na decyzję prokuratury. Na uchylenie przez sąd decyzji prokuratury czekała trzeba było czekać pół roku.

- Tam, gdzie chodziło o moje działania polityczne, niewygodne dla układu, Prokuratura działała w błyskawicznym tempie, doprowadzając mnie do Sądu na ławę oskarżonych. Natomiast, kiedy to ja w swojej obronie występowałam o pomoc do organów ścigania, sprawy zaczęto przeciągać - podkreśla A. Ronin. Wskazuje przy tym, że po upływie dwóch lat od zgłoszenia przez nią podejrzenia o popełnieniu przestępstwa przez W. Świerczka, nadal nie odbyła się ani jedna rozprawa merytoryczna w tej sprawie. W międzyczasie raciborski sąd zawiesił całe postępowanie. Ta decyzja została uchylona przez Sąd Okręgowy w Gliwicach.

- Z uwagi, iż od samego początku chodzi o kwestie polityczne, mogę zasadnie przypuszczać, że raciborski układ będzie robił wszystko, aby dalej przeciągnąć tę sprawę, gdyż boi się, że moja wygrana w sądzie i w konsekwencji postawienie panu Waldemarowi Świerczkowi zarzutów, może wpłynąć na porażkę Mirosława Lenka w nadchodzących wyborach na prezydenta Raciborza - zauważa radna.

Do sprawy wrócimy na łamach "Nowin Raciborskich".


Poniżej publikujemy list, który otrzymaliśmy od Anny Ronin:

List do_redakcji Nowin Anny Ronin [DOC]

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

34 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
satyr 03.05.2018 14:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zezem 27.04.2018 07:53

ło matko, ~KrisKelvin (83.5. * .17), poucza sam pisząc pod ksywką....., ale:

polecam ci kontakt z dobrym prawnikiem który wytłumaczy ci że zwrot do ponownego rozpatrzenia nie oznacza błędu i i racji którejkolwiek ze stron !, może to być np. uzupełnienie dowodów które mają wzmocnić orzeczenie.

i zauważ że nie piszę czy na korzyść ronin, czy nie, ale przedwczesne jest robienie polityki przed prawomocnym wyrokiem.

ziobro też skazywał przed wyrokiem i ?

~KrisKelvin (83.5. * .17) 27.04.2018 05:54

Miało być - przeciwko zawłaszczaniu! :)

~KrisKelvin (83.5. * .17) 27.04.2018 05:53

W kilku kwestiach mogę się z Zezem zgodzić, też jestem od zawłaszczaniu państwa przez polityków, ale krytykowanie A.Ronin jest mało eleganckie, przecież sam Zezem przyznał, że Sąd pierwszej instancji być może popełnił błąd. Więc A.Ronin ma prawo wszelakimi dostępnymi środkami poinformować o tym opinię społeczną. Ty Zezem komentujesz korzystając z nicka i to jest w porządku? A jej pośrednio zabraniasz i krytykujesz ją za jej działalność? Przecież ma do tego prawo? A może według Ciebie nie?

zezem 25.04.2018 19:46

aniu, można żyć normalnie, zarabiając na siebie, nie licząc na funkcje i pieniądze z okradzionych przedsiębiorców, podąż tą drogą a będziesz we mnie miała wsparcie.

ale pewnie życie na własny rachunek to zbyt duże wyzwanie....

zezem 25.04.2018 19:42

odpowiedź na ad 1 wystarczy:

nie korzystam z pieniędzy podatnika !

a ty ?

śmieszne, " Tutaj jest dowód na to, że kłamiesz bo w tym artykule (ale ty chyba znowu nie doczytałeś do końca) jest uzasadnienie Sądu w Gliwicach w którym przychyla się tenże Sąd do zażalenia Anny Ronin."

no i co z tego ?, to jedynie jest dowód na to że coś uchybiono lub ponownie należy sprawdzić proceduralnie, zwrócenie do niższej instancji, ale niczego nie osądza !

~100p (83.26. * .87) 25.04.2018 19:37

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego Sąd w Gliwicach w uzasadnieniu napisał, że Sąd pierwszej instancji nie może się uchylać od rozpatrzenia sprawy karnej i uzależniać wydania wyroku od zapadnięcia wyroku w sądzie pracy? Czy sąd niższej instancji tego nie wiedział? Czy poniesie za to konsekwencje?

~100p (83.26. * .87) 25.04.2018 19:32

Ad 1) Najbardziej zacietrzewiony to jesteś ty. Przeczytaj swoje komentarze. Albo nie, tak jak już proponowałem daj je przeczytać jakiemuś odważnemu znajomemu bo jak ci ktoś wytknie błędy merytoryczne to wpadasz w furię. Ad 2) Ty moim zdaniem nie czytasz całych artykułów tylko czytasz kto go napisał lub kogo lub czego dotyczy i jak tej osoby nie lubisz to najczęściej hejtujesz i obrażasz. Totalnie bezsensowne i głupie zachowanie to jest z twojej strony. Często też nie masz pojęcia o tym co piszesz. Ale to twoje zadanie by do tego dojść albo ludzie dalej będą uważali, że jesteś jakimś oszołomem. Ad 3) Tutaj jest dowód na to, że kłamiesz bo w tym artykule (ale ty chyba znowu nie doczytałeś do końca) jest uzasadnienie Sądu w Gliwicach w którym przychyla się tenże Sąd do zażalenia Anny Ronin. Wytłumaczysz to? Dlaczego Sąd w Gliwicach przychylił się do zażalenia na postępowanie Sądu niższej instancji? Jeśli nie, to to jest dowód, na wszystkie zarzuty które ci postawiano w komentarzach są zasadne. A krócej szkoda poświęcać ci czas. (mógłbym jak zwykle merytorycznie wyśmiać resztę twoich bzdur ale wolę pograć w szachy, to na razie, trzymaj się zezem, wrzuć na luz i przy następnym artykule o polityce lokalnej czy krajowej spróbuj trzymać się tylko faktów i nie bluzgaj na kogoś tylko dlatego, że jest z PiS, PO czy od Korwina ;), dobra idę pograć w szachy)

zezem 25.04.2018 19:13

a ha, jeszcze jedno aniu....

mój mail to zezem@onet.pl

w onecie też mają moje dane łącznie z telefonem ( zabezpieczenie hasła )

aniu, żyjesz z pieniędzy pochodzących z podatków ?, miej odwagę ujawnij się, a nie jakieś ~100p (83.26. * .206)

zezem 25.04.2018 18:53

~100p (83.26. * .206) , aniu....
1/ nie widziałem bardziej zacietrzewionej jak ronin i katoPISorków,
2/ komentarze ad personam?, przecież ad personam ronin wylewa jakieś nie udowodnione żale....
3/ żeby mówić o merytoryce to ronin powinna posłużyć się twardymi dowodami, wyrokami, opiniami biegłych...
4/ anonimowość w WWW ?, bzdura, każdy jest do namierzenia przez służby w moment !
5/ dlaczego ksywka "zezem" zamiast imienia i nazwiska ?, bo nie znoszę kłamstwa, obłudy i wzajemnych fałszywych relacji polityków, nie korzystam z publicznych pieniędzy na politykę i mam prawo wypowiadać się na temat polityków i żyjących z pieniędzy pochodzący z kradzionych ode mnie podatków.
5/ pisz z imienia i nazwiska nie korzystając z bzdurnego nicku skoro kogoś pouczasz , i tak twoje IP jest do sprawdzenia w momencie.

coś jeszcze ?

~100p (83.26. * .206) 25.04.2018 17:53

Zauważyłeś że z "zezowałeś" z tematu? Czasem bardzo wyraźnie widać, że w tym swoim zacietrzewieniu schodzisz z tematu. Sorry, że cię pouczam ale te twoje komentarze często też są ad personam. A pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym porzucasz właściwy spór i zaczynasz opisywać faktyczne lub rzekome cechy tych których najwyraźniej nie lubisz traci sens. Po co? Po co anonimowo bluzgasz? Świat przez to nie będzie lepszy. Ale po zmianie prezydenta w Raciborzu jest przynajmniej szansa na zmianę. A jeśli raciborski beton nadal będzie rządził to już wiemy, że nadal będzie marazm czyli lipa.

zezem 24.04.2018 21:11

a ha, jeszcze druga kwestia.

gdyby Lem przewidział jak dzięki WWW szybko posuną się badania kosmosu......,

szkoda, nie przewidział, ale i tak jest największym wizjonerem w dziejach literatury SF

zezem 24.04.2018 21:04

nie wiedziałem dopóty wiodącym regionalnym tematem nie stała się ronin z jej problemami.

proszę o kolejny odcinek mydlanej opery.

~100p (83.26. * .206) 24.04.2018 20:57

Ale dobre! Sam się "zezusiu" o to prosiłeś :). Ja ci teraz Stanisławem Lemem odpowiem. Zadaj sobie pytanie ale tak szczerze. Czy do ciebie pasuje sławne zdanie Stanisława Lema "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"? Zadaj sobie też pytanie czy Stanisław Lem też tak jak ty siedziałby przed komputerem godzinami i ciągle kogoś krytykował?

zezem 24.04.2018 20:00

a tak mi się przypasowało...."SOLARIS" Lema, wypisz , wymaluj.....

zezem 24.04.2018 19:43

o jejku, zabolało ?

rok 2028 ; anna ronin dalej walczy......., układ ją zżera....., zamknięty...., jeszcze nie wie że w niej samej.....

aniu, daj spokój, to już się robi mdły, mydlany serial....

~100p (83.26. * .206) 24.04.2018 19:30

Do: zezem. Proponuję byś ty dał do poczytania swoje komentarze, komuś zaufanemu, kto odważnie ci powie co myśli o takich komentarzach a często po prostu hejtach. Zapewniam że będziesz się wstydził. A jak nadal masz pisać takie niechlujne głupoty w internecie to odstaw komputer na jakiś czas :)

zezem 24.04.2018 19:23

aniu !, do roboty !, nie da się żyć po wsze czasy z okradanych płatników podatków !

pokaż ile ty jesteś w stanie z własnej pracy wnieść do budżetu !

aniaronin sp. z oo - to będzie dumnie brzmiało !

zezem 24.04.2018 19:20

~100p (83.26. * .206), ania?, czyżby manifest wyborczy?, czyżby wykorzystywanie mediów dla własnych interesów ?, za pomocą strachu przed wymiarem sprawiedliwości ?, .....

ale durnie się na to chwycą !, stara ale w komunie wypróbowana kampania.....

aniu, nie tylko akcja "Ja tylko informuję", jest jeszcze ja "sygnalizuję" !, a że jest to pomawianie, obrzucanie gów..m, to tylko taki styl., każdy ma swój styl.....

~100p (83.26. * .206) 24.04.2018 18:45

Do zezem i ~farsa za jednym "strzałem". 1) Chcecie żyć w praworządnym kraju? W takim w którym wszyscy są równi wobec prawa? Przecież są kraje w których jest lepiej i mnie to lepiej na dziś by wystarczyło. 2) Polityka była, jest i będzie i to od nas też zależy jaka jest teraz i jak będzie. 3) Bardzo mi się podoba akcja "Ja tylko informuję" i tego nie można porównać do tego że obywatele czekają i czekają na rozpatrzenie ich spraw ale są takie sprawy które rozpatrywane są migiem.

zezem 24.04.2018 13:23

~100p (83.26. * .14), ma ronin problem z układem władzy i polityki?

wystarczy przejść do sektora prywatnego, założyć działalność, szczać na ukradzione pieniądze od podatnika i tyle.

może mi uwierzyć.

~farsa (77.255. * .90) 24.04.2018 12:11

@-100p Nie moralizuj, sam na tym portalu broniłeś obchodzenia prawa w innej kwestii. Punkt widzenia od punktu siedzenia? Prawo jest prawem i każdy powinien przestrzegać prawa bez względu na to, kim jest i jaki stołek zajmuje i każdy ma prawo do obrony. Mam nadzieję, że doczeka się orzeczenia wymiaru sprawiedliwości.

~888888 (78.31. * .162) 24.04.2018 07:32

biedna kobieta.....

~100p (83.26. * .14) 23.04.2018 23:11

jeszcze do: ~lo (78.31. * .246) czy ty jesteś kolejnym hejterem raciborskiego betonu? Piszecie w hejtach z jednej strony że chcecie by Racibórz się rozwijał a z drugiej atakujecie bez argumentów tylko obrażając każdego kto przeciwko raciborskiemu betonowi występuje. A konkretnie co do Twojego zarzutu to Pani Ronin miała swój bardzo dobry i konkretny program dla Raciborza ale daliśmy się zmanipulować między innymi przez hejterów raciborskiego betonu i co mamy? Mamy kontynuację nieudolnych rządów M.Lenka. Czy PO jak była u władzy pozwalała realizować pomysły PiS-u? A czy PiS pochyli się nad dobrymi pomysłami PO? Nie! Więc przestań hejtować i manipulować opinią społeczną!

~100p (83.26. * .14) 23.04.2018 22:51

do: zezem (znowu) 1) Twój sposób pisania zbyt często ociera o hejterstwo wiesz o tym? Zastanawiam się czy w ogóle reagować na taki wstrętny styl pisania. Piszesz do mnie "bredzisz" kiedy ja przedstawiam fakty? Każdy z punktów który wypisałeś mógłbym merytorycznie, mądrze i z kulturą spuentować ale zastanawiam się czy dla Ciebie warto tracić czas? Czy nie masz czasem zbyt z POniewieranego umysłu ;)

zezem 23.04.2018 22:28

taaaa....,

1/ Budka przynajmniej przyznał, bo obecne tałatajstwo łże i wciska że łamanie prawa i konstytucji to wszystko zgodne z przepisami,

2/ widziałeś kogoś kto wystąpił na drogę sądową lub do organów ściganaia i był zadowolony że sprawa jest szybko toczona ?

3/ a widziałeś kogoś gdy przeciwko niemu była sprawa w prokuraturze / sądzie żeby był zadowolony ?

4/ a widziałeś skazanego który przyznał że wyrok był sprawiedliwy ?

bredzisz !

~lo (78.31. * .246) 23.04.2018 22:28

q...wa jego mać, kobieto weź już przestań, to jest polityka - brud, smród i robactwo, weź napisz jakie masz propozycje dla tego miasta a dam Ci swój głos, i ..uj mnie obchodzą gierki rywali i instytucji - konkrety proszę

~100p (83.26. * .14) 23.04.2018 22:04

do: zezem czy Ty potrafisz "czytać" ze zrozumieniem to pisze w tym artykule i "czytać" właściwie zdarzenia i fakty polityczne? A może potrafisz tylko jak jesteś do kogoś lub czegoś uprzedzony to z zasady tego kogoś lub coś atakujesz? A teraz fakty: 1) "Budka przyznaje, że PO złamała prawo: „Platforma Obywatelska naruszyła przepisy. Trybunał Konstytucyjny wyraźnie wskazał, że nie mieliśmy prawa wybrać dwóch sędziów”. 2) A co do A.Ronin jesli przeczytałeś list to chyba zauważyłeś i potrafisz przyznać, że sprawy wytaczane przeciwko A.Ronin są rozstrzygane prawie "ekspresowo" a sprawy które są prowadzone z inicjatywy A.Ronin nadal się toczą. Co to jest? To jest sprawiedliwość? To jest równe traktowanie wszystkich obywateli?

~gajowy (109.241. * .71) 23.04.2018 21:49

Pani Ronin powinna startować i teraz wygrać wybory. Lenk i klika na bok - starczy.

zezem 23.04.2018 21:22

czytam, czytam....., to co z tym układem i który układ jest broniony ?, bo w polityce ronin i matusiak chyba są blisko ?

"Prokuratura chroni posła PiS? Dochodzenie zawieszone aż do czerwca 2019 roku"

"zawiesili postępowanie... do końca czerwca 2019 r. - "

racibor, gliwice...., czy to inne prokuratury czy ta sama którą rządzi ziobro, jaki, woś....., może przeciągają żeby ronin mogła startować bo jakby przegrała ?, a tak może nawijać coś tam, coś tam o układach...

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23267411,prokuratura-chroni-posla-pis-dochodzenie-zawieszone-az-do-czerwca.html

~janeko2 (83.26. * .14) 23.04.2018 20:33

Widać, że artykułu znów nie przeczytałeś/przeczytałaś ale do powiedzenia coś masz, obserwując Twoje wpisy mniemam, że piszesz przeciw tej pani po prostu dla zasady, ot tak...

zezem 23.04.2018 19:56

taaa..... jedni wygrywają wybory na kłamstwie smoleńskim, inni swoją kampanię chcą budować na zarzutach w oparach absurdu rzekomego układu i umączonej uciskiem jakiegoś wyimaginowanego układu.

myślę że jak w dojdzie do kandydatury tej osoby to oskarżanie w trybie wyborczym w sądach uspokoją tą chorobę.

a może ronin coś powie o okładzie tarzającym po ziemi kobiety z białymi różami ?

~100p (83.26. * .14) 23.04.2018 19:39

I jeszcze jedno, piszę do zwolenników PO czy PiS, sprawa jest poważna w sądach muszą zajść zmiany, tu chyba wszyscy są zgodni? Więc piszmy o faktach i konkretach. Pamiętajmy oczywiście kto pierwszy złamał prawo przy wyborze dwóch sędziów do Trybunału, pamiętajmy też, że daleko idące przepisy trzeba ganić i walczyć nad ich zmianą.

~100p (83.26. * .14) 23.04.2018 19:32

"Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi i myślę, proszę państwa, że damy radę" - mówiła na Kongresie Sędziów Polskich Irena Kamińska. Potem Pani Kamińska tłumaczyła "Nie walczymy o żadne swoje przywileje, tylko walczymy właśnie o te wartości. Obywatel, proszę pana, i to państwo - nie ma się obawiać sędziów.". Jednak jak czytamy często rzeczywistość jest inna. Dlaczego w jednych sprawach wyroki zapadają szybko, prawie że błyskawicznie jak na nasz polski wymiar (nie)sprawiedliwości a w innych sprawach (czy innych ludzi, innych mieszkańców tego samego kraju?) są przeciągane lub zapadają po dłuższym okresie czasu?