Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Uczniowie z Rydułtów wystąpili w teledysku, który ma ważny przekaz

11.04.2018 09:17 | 0 komentarzy | mak

Bezpieczeństwo to jest bardzo ważna sprawa, bo droga do szkoły to nie jest zabawa! - śpiewają pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Piosenka, do której powstał teledysk, została przygotowana specjalnie na konkurs Mam talent na bezpieczeństwo.

Uczniowie z Rydułtów wystąpili w teledysku, który ma ważny przekaz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pomysł stworzenia piosenki zrodził się w głowie wychowawczyni uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach  - Teresy Ochojskiej. - Pani Teresa zapytała, czy zgodziłbym się napisać słowa piosenki. Od razu byłem na "tak" - mówi Marek Fibic, ojciec jednej z uczennic, pszowski radny i autor wielu piosenek, takich jak "Kopalnia Anna" czy "Świąteczny czas".

W ten oto sposób powstała edukacyjna piosenka, która przypomina o zasadach bezpiecznej drogi dziecka do szkoły. Do piosenki nakręcono też teledysk. Wystąpili w nim: Sandra Fibic, Milena Matuszny, Oliwia Końka, Oliwia Maks, Maja Szwan, Mirela Hadam, uczniowie klasy I, ich rodzice oraz wychowawczyni klasy Teresa Ochojska. Za scenariusz, reżyserię i zdjęcia odpowiadają Kamil Porwoł i Bogusław Porwoł. Zdjęcia to również zasługa Romana Halfara. Muzykę stworzył Tomasz Ciba.

Cały materiał powstał na konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" organizowany Śląski Urząd Wojewódzki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP3 w Katowicach.