Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Zgniła malina dla mistrza od nowego rozkładu jazdy

10.04.2018 09:39 | 8 komentarzy | web

- Ja muszę chodzić do pracy pieszo albo zrezygnować z pracy.  Jeśli chcecie zarabiać na komunikacji zróbcie coś - ale z głową - aby ta komunikacja mogła na siebie zarobić - pisze pani Grażyna Ochocka.

Zgniła malina dla mistrza od nowego rozkładu jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Witam!

Jak temat mojego e-mail-a wskazuje, będę pisała o komunikacji miejskiej. Do czasu rewolucji jaka została przeprowadzona w ostatnim czasie przez geniusza kombinacji rozkład jazdy, który jako tako funkcjonował i był do przyjęcia, wymagał niewielkich poprawek, które pomogłyby ludziom dojeżdżającym do pracy i uczniom dojeżdżać bez większych problemów. Z informacji jakie słyszę od znajomych i innych pasażerów wiem, że ten wariant jest nie do przyjęcia. Mieszkańcy Raciborza i okolic dojeżdżający do pracy i uczniowie dojeżdżający do szkół zmuszeni są przeznaczyć dwa razy więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły niż było to do czasu rewolucji.

Wszyscy z którymi rozmawiałam są zdania, że tymi autobusami mogą jeździć tylko emeryci bo dla nich nie ma znaczenia czy wyjadą na zakupy, do lekarza, na działkę czy do przyjaciół, rodziny, o której będzie jechał autobus.

Tyle ogólników, teraz konkretny przykład. Pracuję w Centrum Auchan. Pracę rozpoczynam o godzinie 8.00 albo 12.00 i niestety mam do wyboru jechać i czekać na rozpoczęcie pracy około 40-45 minut, albo regularnie spóźniać się około 15 minut. Dwa autobusy, jadące w kierunku Auchan, jadą w odstępie 2 minut, a wystarczyłoby aby jeden jechał 30 minut. później. Podobnie jest gdy kończę pracę o godz. 16.00. lub 20.00 - na autobus muszę czekać około 50 min. Podobnie jest w wielu innych przypadkach. Ja muszę chodzić do pracy pieszo albo zrezygnować z pracy.

Ten mistrz, który koncertowo zepsuł rozkład jazdy, wymagający jedynie małych poprawek, powinien otrzymać zgniłą malinę.

Jeśli chcecie zarabiać na komunikacji zróbcie coś - ale z głową - aby ta komunikacja mogła na siebie zarobić.

Pozdrawiam
Grażyna Ochocka


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.