Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Inwestycje, które miastu się zwrócą

17.02.2018 07:22 | 0 komentarzy | eos

Racibórz inwestuje w uzbrojenie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w szczególności przy nowej ul. Chorwackiej (pomiędzy ul. Górną i Dolną) na Ocicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaplanowano tam duże osiedle domków jednorodzinnych, gdzie łącznie powstanie 50 budynków. Dotychczas sprzedano już 26 działek, a ok. 30 kolejnych zostanie wystawionych na sprzedaż. Domy wyrastać będą, jak grzyby po deszczu, ponieważ warunkiem zakupu gruntów jest rozpoczęcie budowy do dwóch lat i jej ukończenie do 5 lat.

Przy ul. Łąkowej powstaną nowe mieszkania, których koszt budowy wyniesie 19 mln zł. W tym roku na tę inwestycję zarezerwowano w budżecie ok. 3 mln zł. Trwa też budowa Centrum Usług Społecznych, która pochłonie ponad 6 mln zł. W dawnym budynku policji z myślą o osobach starszych powstanie m.in. 18 mieszkań wspomaganych.

W 2018 r. zaplanowano przebudowę dróg osiedlowych m.in. na niskim Ostrogu, na ul. Willowej (Nowe Zagrody), ul. Zakopiańskiej (I etap) – Ocice, ul. Bojanowskiej (Studzienna), ul. Książęcej i Rudzkiej do Królewskiej (Ostróg) i ul. Czarnieckiego. Poza tym wykonany zostanie przepust nad jezdnią na ul. Wysokiej (Brzezie), a także powstanie parking przy kościele w Markowicach.

(ewa)