Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Posłanka Lenartowicz: myślę, że Michał Woś szykuje się na prezydenta Raciborza

03.01.2018 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Gabriela Lenartowicz stanęła na czele raciborskiej Platformy Obywatelskiej i została szefem komisji rewizyjnej krajowej PO. Zorganizowała jeszcze przed świętami tradycyjne śniadanie prasowe, częstując w swoim biurze kanapkami i opowiadając o najbliższych planowanych działaniach.

Posłanka Lenartowicz: myślę, że Michał Woś szykuje się na prezydenta Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Czy powstanie taki rodzaj raportu: jaki jest Racibórz, a jaki miałby być?

– Jeśli taka będzie wola, to tak. My służymy pomocą. Najpierw chcemy integrować ludzi wokół myśli stworzenia ruchu samorządowego przygotowującego do wyborów.

– Nowych ludzi?

– Personalia są pochodną do celów. Nie zaczynamy od nazwisk, ale od tego co chcemy osiągnąć. Otwieramy się na wszystkich: inne partie, ugrupowania i niezrzeszonych.

– Czy na ratunek PO dla Raciborza nie jest za późno?

– Wcześniej byłam tutaj tylko szeregowym członkiem. Teraz to trochę naturalne, że jako poseł powinnam być przewodniczącą dla struktur. Poddałam się głosowaniu bezpośredniemu, tajnemu i powszechnemu. Wybory w platformie mają swój kalendarz wyborczy, dlatego stanęłam na czele dopiero po 2 latach posłowania.

– Raciborską PO tworzą politycy dojrzali, którzy kończą kariery publiczne.

– Do dziś PO w Raciborzu było nieliczne. Spotkań oficjalnych było dotąd niewiele, prawie wcale. Wiele osób się zgłasza do mnie z ofertą współpracy, ale zgłasza warunek nowego otwarcia. To zostało już wypełnione. Zmienia się skład PO i rozszerzy jej potencjał.

Notował Mariusz Weidner

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego