Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Tańcząc – pomagasz czyli Charytatywny Bal Karnawałowy [ZAPOWIEDŹ]

05.12.2017 12:22 | 0 komentarzy | pm

Dobra zabawa może iść w parze z pomaganiem innym. Razem z przyjaciółmi, znajomymi wybierz się 13 stycznia na Charytatywny Bal Karnawałowy, z którego dochód przekazany zostanie na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Tańcząc – pomagasz czyli Charytatywny Bal Karnawałowy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz drugi Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku organizuje Charytatywny Bal Karnawałowy. Podczas zeszłorocznego wydarzenia udało się zebrać 4360 zł. Organizatorzy wierzą, że również tym razem znajdzie się wielu rybniczan, którzy zechcą wesprzeć tę inicjatywę. – Wierzę, że dzięki zaangażowaniu i hojności naszych sympatyków i przyjaciół oraz wszystkich ludzi dobrego serca osoby chore i ich rodziny szybciej otrzymają pomoc, której tak bardzo czekają. Wspólnie uda nam się wybudować w Rybniku hospicjum stacjonarne – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Tegoroczny Charytatywny Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia o godz. 19.00 w restauracji Korona w Rybniku. Zaproszenia do nabycia w Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie, przy ul. Grunwaldzkiej 66 w Rybniku. Kupując zaproszenie wspierasz budowę hospicjum w Rybniku. W programie: doskonała zabawa, znakomita kuchnia, muzyka na żywo, aukcje charytatywne, loteria fantowa.

Głównym celem Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie jest niesienie pomocy chorym i potrzebującym poprzez m.in. edukację prozdrowotną, zbiórki żywności, czy projekty współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Rybnika na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. – Teraz przyszedł czas, aby wesprzeć ogromną rzeszę pacjentów potrzebujących stacjonarnej opieki paliatywnej. Mamy białą plamę na mapie naszego regionu, jeśli chodzi o ten rodzaj pomocy. Brakuje hospicjum stacjonarnego w Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu i Raciborzu. Stąd idea budowy hospicjum stacjonarnego oraz jego wyposażenia. To nie tylko potrzeba serca, to potrzeba społeczna – mówiła Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes do uczestników balu.