Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Klima oburzony na Nowiny

01.12.2017 12:30 | 4 komentarze | web

Pragnę wyrazić swój sprzeciw na zawarte w artykule red. Bożydara Nosacza (pt.: Lans na cmentarzu, który ukazał się w Waszej gazecie 14 listopada 2017 roku) oszczerstwa, kalumnie i kłamstwa o mojej aktywności w Radzie Miasta Racibórz. Proszę o udzielenie mi wyjaśnień dlaczego redakcja dopuszcza tego rodzaju „twórczość” do opinii publicznej niszcząc radnego, jego rodzinę, Radę Miasta i cały samorząd terytorialny? Oczekuję wyjaśnień jaki był cel tego artykułu? Z jakich powodów został napisany? Na czyje zapotrzebowanie i na jaki efekt liczono oraz kim jest pan Bożydar Nosacz?

Klima oburzony na Nowiny
Radny miejski Piotr Klima wziął udział w zakopaniu kapsuły czasu - projektu, który zainicjowały Nowiny Raciborskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7) Cyt.: „..bo we Wszystkich Świętych woleli się zająć własnymi sprawami”. Na jakiej podstawie p.Nosacz wysunął takie wnioski? Czy ankietyzował wszystkich radnych, bo np. mnie nie. Dodam, że nasi Radni służą miastu również w weekendy czy święta!

8) Cyt.: „Pikanterii całej sprawie dodaje kolejny pomysł radnego z cmentarnego cyklu” – cóż to za określenie?Proszę Redakcję o wyjaśnienie użycia sformułowania „z cmentarnego cyklu”.

9) Cyt.: „Ale nie takie zwykłe znicze, jak każdy śmiertelnik zapala na mogiłach”. I tu autor wykpił naklejkę na zniczu. A przecież na pogrzebach czytamy na szarfach przy kwiatach od kogo one pochodzą (czyżby dla Nosacza lans?) – i to p.Nosaczowi nie przeszkadza. Dziwne! Przypomnę, że na sesji 25 października zaproponowałem, aby chętni radni wzięli przygotowane naklejki na znicze, które zapalą na grobach zmarłych samorządowców. Prosiłem również, aby odmówili nad danym grobem „Modlitwę za Zmarłych”. Na kilkunastu grobach takie znicze zostały zapalone.

10) Cyt.: „No to ja proponuję jeszcze dodać konkretne nazwisko i przypomnienie, że za rok delikwent będzie kandydował w wyborach z okręgu X. Jak lans to na maksa…”

Pytam Redakcję, skąd autor ma wiedzę o moim kandydowaniu w kolejnych wyborach, jak może sugerować dopisanie mojego nazwiska na naklejkach w celu prowadzenia kampanii wyborczej, na jakiej podstawie nazwał mnie przestępcą? (delikwent – wyjaśnienie w Słowniku Języka Polskiego PWN, t.II). Ostatniego zdania artykułu już nawet nie komentuję. To jest dno !

Teraz przyjdzie czas dla Redakcji oceny na ile zdołaliście zniszczyć mnie i moją Rodzinę oraz na ile dołożyliście Radzie Miasta, której jestem członkiem i całemu samorządowi lokalnemu.

Dodam też, że usiłowałem skontaktować się z p.Nosaczem (poprzez wizytę w Waszym Wydawnictwie (16 listopada) i wysłane maile na podany w gazecie adres mailowy: bożydar.nosacz@outlook.com. Niestety bez skutku. Stąd mój list do Państwa.

W tej sytuacji:

1. Kończę jakąkolwiek współpracę z „Nowinami Raciborskimi”.

2. Nie wezmę, ani moja Rodzina i wielu naszych Przyjaciół Waszej gazety do ręki.

3. Nie będziemy wchodzić na stronę: www.nowiny.pl

4. Nie życzę sobie, aby moje nazwisko pojawiało się na łamach Waszej gazety i na waszej stronie internetowej

5. Proszę nie robić mi żadnych zdjęć, filmów i ich publikować gdziekolwiek.

6. Przypomnę, że moja Rodzina miała wiele zasług dla rozwoju gazety i wydawnictwa, (w tym poniesione koszty udziału w różnych przedsięwzięciach i publikowaniu ogłoszeń oraz informacji).

7. Proszę o wydrukowanie tego listu na Waszych łamach w gazecie i na stronie internetowej.

Racibórz, 17 listopada 2017 r.

Piotr Klima, radny Miasta Racibórz.


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz