Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Jak prezydent przyjeżdża, to i roboty budowlane szybciej idą

02.11.2017 18:11 | 0 komentarzy | mak

Przyjazd prezydenta Andrzeja Dudy do Wodzisławia zbiegł się z oddaniem do użytku nowej sali konferencyjnej w wodzisławskim starostwie. – Z uwagi na to, że otwierał tę salę pan prezydent Andrzej Duda, nazwaliśmy ją „Prezydencką” – powiedział starosta Ireneusz Serwotka.

Jak prezydent przyjeżdża, to i roboty budowlane szybciej idą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od jakiegoś czasu w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu trwał remont części pomieszczeń na pierwszym piętrze. Przygotowywano tam m.in. salę konferencyjną. Inwestycja była na finiszu, jednak jej prace przyspieszyły, kiedy wiadomym się stało, że Wodzisław odwiedzi prezydent państwa. Dlaczego? Jednym z punktów wizyty głowy państwa miało być spotkanie z samorządowcami i parlamentarzystami. Początkowo myślano o zorganizowaniu takiego spotkania w jednej z powiatowych szkół, a dokładnie w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu uznali jednak, że ze względów bezpieczeństwa lepiej zorganizować spotkanie w innym miejscu, gdzie nie ma tylu wejść do obiektu. Stwierdzili, że dobrym rozwiązaniem będzie spotkanie w starostwie, a dokładnie w sali, w której kończył się remont. - W przyspieszonym tempie udało się uruchomić salę - podkreśla starosta. - Początkowo miała to być „Sala Zarządu”, jednak z uwagi na fakt, że otworzył ją pan prezydent Andrzej Duda, nazwaliśmy ją „Salą Prezydencką” - dodaje.

To w tej sali prezydent RP podpisał się na mapie powiatu wodzisławskiego. Na ścianie zawisł też podarunek od prezydenta Dudy. To oprawiony obraz przedstawiający Pałac Prezydencki.

Prócz nowej sali (w której będą odbywały się posiedzenia zarządu, komisje czy konferencje), w starostwie wydzielono też dodatkową przestrzeń biurową. Będą z niej mogli korzystać pracownicy, którzy w związku z obowiązkami czasowo przebywają w siedzibie przy ul. Bogumińskiej, natomiast na stałe ich miejscem pracy są pozostałe siedziby starostwa.

(mak)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski