Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Jubileusz Teatru Tańca Memento

18.10.2017 06:56 | 0 komentarzy | kama

Teatr Tańca Memento 15 października świętował dziesięciolecie pracy twórczej w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Jubileusz Teatru Tańca Memento
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z tej szczególnej okazji artyści przygotowali dla widzów przedstawienie "Misz Masz", będące połączeniem wspomnień muzycznych i tanecznych ze wszystkich spektakli, które do tej pory Teatr Tańca Memento wystawił.

Podczas jubileuszowego koncertu publiczność miała okazję zobaczyć także zupełnie nowe choreografie w stylach: hip-hop, taniec współczesny, jazz czy modern. Oprócz artystów aktualnie tworzących Memento, na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawili się również byli członkowie grupy oraz tancerze i aktorzy z zaprzyjaźnionego Teatru Tańca Sortownia z Tarnowa Podgórnego. To wszystko, łącznie z doskonale dobraną muzyką, kostiumami i scenografią złożyło się na piękne widowisko.

- To było wspaniałe podsumowanie dziesięcioletniej działalności Teatru Tańca Memento. Wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie gratuluję pełnego dobrych emocji spektaklu i życzę kolejnych jubileuszy - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Był to już czwarty jubileusz wśród zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury w tym roku. Stał się on okazją do złożenia gratulacji i podziękowań osobom, które przyczyniły się do rozwoju teatru. Warto przypomnieć, że założycielką grupy i instruktorką jest Agnieszka Wizner. Wraz z nią koncert "Misz Masz" wyreżyserowali: Małgorzata Karwot, Piotr Bańkowski i Dawid Mularczyk.