Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

60 lat związku emerytów i rencistów: Seniorzy z Raciborza świętują

06.10.2017 22:30 | 0 komentarzy | (q)

Jubileusz 60-lecia obchodzi Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dziś z tej okazji w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu odbyła się wielka uroczystość. Frekwencja na sali sięgnęła kilkuset osób z całego powiatu.

60 lat związku emerytów i rencistów: Seniorzy z Raciborza świętują
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W programie rocznicowego spotkania została przedstawiona historia Oddziału Rejonowego PZERiI w Raciborzu. Prezydent Raciborza Mirosław Lenk z przewodniczącym rady Henrykiem Mainuszem wręczyli na ręce Krystyny Loch - szefowej zarządu oddziału PZERiI medal i tytuł "Zasłużony dla Raciborza". - Związek dołączył do elitarnego grona posiadaczy tego zaszczytnego tytułu - podkreślał włodarz Raciborza.

Wśród gości honorowych byli m.in.: posłanka Gabriela Lenartowicz, wicestarosta Marek Kurpis i wójt Andrzej Wawrzynek. Liczne reprezentacje władz wystawiły też Krzyżanowice, Krzanowice i Kuźnia Raciborska.

Podziękowano przewodniczącym kół związkowych z całego powiatu oraz członkom o najdłuższym, 30-letnim stażu.

Z Warszawy na obchody jubileuszu przybyła Elżbieta Ostrowska przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI. Organizacja, w prezencie, przelała na konto raciborskiego oddziału "pewną kwotę". Złotą Odznakę - na wniosek zarządu głównego - przekazał tutejszemu oddziałowi Zarząd Oddziału Okręgowego. Wręczył ją na scenie przewodniczący Jan Jata z Katowic.

Część artystyczną zapewnił aktor i piosenkarz Krzysztof Respondek znany z kabaretu "Rak". Bawił publikę dowcipami i piosenkami. W jego występie nie brakło akcentów lokalnych. Pytał prezydenta Lenka czy jest Ślązakiem, a gdy ten odpowiadał rzucił mu: niech się pan nie lęka. Żartował też z remontu drogi na Ostrogu tłumacząc, że ci co spieszyli się na uroczystość utknęli tam w korku.