Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

60 lat związku emerytów i rencistów: Seniorzy z Raciborza świętują

Jubileusz 60-lecia obchodzi Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dziś z tej okazji w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu odbyła się wielka uroczystość. Frekwencja na sali sięgnęła kilkuset osób z całego powiatu.

60 lat związku emerytów i rencistów: Seniorzy z Raciborza świętują

W programie rocznicowego spotkania została przedstawiona historia Oddziału Rejonowego PZERiI w Raciborzu. Prezydent Raciborza Mirosław Lenk z przewodniczącym rady Henrykiem Mainuszem wręczyli na ręce Krystyny Loch - szefowej zarządu oddziału PZERiI medal i tytuł "Zasłużony dla Raciborza". - Związek dołączył do elitarnego grona posiadaczy tego zaszczytnego tytułu - podkreślał włodarz Raciborza.

Wśród gości honorowych byli m.in.: posłanka Gabriela Lenartowicz, wicestarosta Marek Kurpis i wójt Andrzej Wawrzynek. Liczne reprezentacje władz wystawiły też Krzyżanowice, Krzanowice i Kuźnia Raciborska.

Podziękowano przewodniczącym kół związkowych z całego powiatu oraz członkom o najdłuższym, 30-letnim stażu.

Z Warszawy na obchody jubileuszu przybyła Elżbieta Ostrowska przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI. Organizacja, w prezencie, przelała na konto raciborskiego oddziału "pewną kwotę". Złotą Odznakę - na wniosek zarządu głównego - przekazał tutejszemu oddziałowi Zarząd Oddziału Okręgowego. Wręczył ją na scenie przewodniczący Jan Jata z Katowic.

Część artystyczną zapewnił aktor i piosenkarz Krzysztof Respondek znany z kabaretu "Rak". Bawił publikę dowcipami i piosenkami. W jego występie nie brakło akcentów lokalnych. Pytał prezydenta Lenka czy jest Ślązakiem, a gdy ten odpowiadał rzucił mu: niech się pan nie lęka. Żartował też z remontu drogi na Ostrogu tłumacząc, że ci co spieszyli się na uroczystość utknęli tam w korku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].