Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Prezydent Duda w Wodzisławiu. Będą utrudnienia

06.10.2017 12:49 | 11 komentarzy | juk

9 października prezydent RP Andrzej Duda będzie przebywał w Wodzisławiu Śl. Z tego powodu na mieszkańców czeka szereg utrudnień.

Prezydent Duda w Wodzisławiu. Będą utrudnienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program poniedziałkowej wizyty Andrzeja Dudy w Wodzisławiu jest znany od kilku dni. O godz. 16.00 złoży wieniec pod pomnikiem Powstańców Śląskich oraz wiązankę pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Godzinę później na płycie wodzisławskiego rynku odbędzie się spotkanie prezydenta RP z mieszkańcami.

Utrudnienia w ruchu

Ze względów organizacyjnych, a także bezpieczeństwa 9 października od godzin porannych wystąpią lokalne utrudnienia w ruchu. - Od godziny 6.00 strażnicy miejscy poinformują wjeżdżających i mieszkańców o utrudnieniach. Kierowcy zostaną poproszeni o usuwanie samochodów na czas wizyty. Zalecamy, jeżeli ktoś nie musi przyjeżdżać do centrum samochodem najlepiej niech go zostawi w ten dzień w domu. W okolicach rynku utrudnienia potrwają przez cały dzień – pinformował prezydent miasta, Mieczysław Kieca podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

W poniedziałek będzie całkowity zakaz wjazdu samochodów na teren rynku. Wjazd będzie możliwy tylko dla samochodów dostawczych. Nie będzie można też pozostawić samochodu na płatnych parkingach w górnej pierzei rynku, przy ul. Sądowej, wzdłuż ul. Wałowej oraz przy placu Gladbeck. Dopuszczone do użytku będą parkingi przy ul. Wałowej powyżej Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Średniej, ul. Minorytów i ul. Księżnej Konstancji. Ale osoby, które samochody tam pozostawią, muszą liczyć się z tym, że podczas m.in. przejazdu kolumny prezydenckiej mogą z parkingu nie wyjechać.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.