Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Prezydent Kieca przesunął urlop, będzie witał prezydenta Dudę

06.10.2017 10:57 | 20 komentarzy | mak

To już pewne. Prezydent Mieczysław Kieca przesunął o kilka dni termin swojego urlopu i w poniedziałek (9 października) i spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Prezydent Kieca przesunął urlop, będzie witał prezydenta Dudę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu odbyła się konferencja prasowa. Prezydent Mieczysław Kieca poinformował, w poniedziałek weźmie udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Przypomnijmy, że Mieczysław Kieca miał w tym czasie przebywać na urlopie. Termin był wcześniej zaplanowany. Po konsultacjach z rodziną prezydent Kieca zdecydował, że przesunie swój urlop. Uznał, że ze względu na szacunek dla głowy państwa powinien - jako prezydent Wodzisławia, uczestniczyć w spotkaniu.

Prezydent Mieczysław Kieca będzie jako gospodarz miasta witał prezydenta Andrzeja Dudę przy pomniku Powstańców Śląskich. Z planu przedstawionego przez kancelarię prezydenta RP wynika, że prezydent Duda złoży wieniec pod pomnikiem Powstańców Śląskich oraz wiązanki pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

- Wiem, że wielu z Was z zainteresowaniem obserwowało wczorajsze doniesienia mediów związane z moim zaplanowanym wcześniej na ten czas urlopem wypoczynkowym. Potwierdzam. Kilka miesięcy temu zaplanowałem na czas od 6 do 19 października urlop i wiążący się z nim wyjazd z rodziną. Doskonale zdaję sobie sprawę z zaszczytu, jaki spotka miasto oraz z mojej odpowiedzialności jako gospodarza miasta w związku z wizytą Głowy Państwa. Dlatego też podjąłem decyzję o skróceniu mojego urlopu. Będę uczestniczył we wszystkich wydarzeniach związanych z obecnością Prezydenta RP w Wodzisławiu Śląskim - napisał też Mieczysław Kieca na swoim profilu w serwisie społecznościowym.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich i pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę  Mieczysław Kieca w kolumnie rządowej z prezydentem RP uda się na spotkanie z samorządowcami powiatu wodzisławskiego w Starostwie Powiatowym. - To nie będzie długie spotkanie. Z pewnością nie zostaną poruszone wszystkie problemy. Konsekwentnie powtórzę postulat powołania komisji kodyfikacyjnej do analizy ustaw i prawa samorządowego. Będę zadowolony, że jeżeli prezydent podąży kierunkiem, do którego się zobowiązał. Jesteśmy 20 lat po reformie samorządowej. Wiemy co funkcjonuje dobrze, a co źle. Jest czas, żeby przejrzeć ustawy, kompetencje, i zastanowić się nad kształtem samorządu. Na pewno podkreślę rolę samorządu, tego, jak umocowany jest w konstytucji. Stabilność, decentralizacja, i kwestie związane z rolą samorządu w kreowaniu naszej małej ojczyzny są wartościami najważniejszymi. Stworzenie samorządu terytorialnego jest największym osiągnięciem demokracji, wolnej Polski. Wydaje się, że wszystkie inne sprawy na takim spotkaniu wydają się wątkami pobocznymi – zaznaczaczył Mieczysław Kieca.

Po spotkaniu kolumna prezydencka uda się na wodzisławski rynek na spotkanie z mieszkańcami. Tam głowę państwa przywita organizator wizyty starosta wodzisławski – Ireneusz Serwotka.

fot. (juk)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.