Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

W szpitalu ubywa personelu

03.10.2017 07:00 | 5 komentarzy | mak

Mniej lekarzy, mniej specjalistów, mniej pielęgniarek i położnych – personel szpitala coraz szczuplejszy. To efekt restrukturyzacji, polegającej m.in. na łączeniu oddziałów szpitalnych.

W szpitalu ubywa personelu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sytuacja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach była jednym z punktów obrad wrześniowej sesji rady miasta w Rydułtowach. Szpital był reprezentowany przez Wojciecha Olszówkę, zastępcę dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju. Rydułtowscy radni mieli do wicedyrektora szereg pytań. Jedno z nich dotyczyło kwestii zatrudnienia.

Co dalej?

– Niepokoi mnie, że dużo osób odchodzi. Odchodzą pielęgniarki, położne, osoby wykształcone – wyliczała radna Danuta Kosteczko, która na co dzień pracuje w wodzisławskiej lecznicy jako położna. Zarówno z jej obserwacji, jak i z obserwacji innych osób, które sygnalizują jej jako radnej problem, odejścia dotyczą głównie młodej kadry. – Mam obawy, że za kilka lat może braknąć pielęgniarek. Jak zaradzić tej sytuacji? – pytała na sesji radna.

Wicedyrektor Wojciech Olszówka poprosił, by zwolnić go z odpowiedzi. Przypomniał, że jest wicedyrektorem od spraw restrukturyzacji. Zadeklarował, że radna otrzyma odpowiedź na piśmie.

Były starosta też pytał o zatrudnienie

Radna Danuta Kosteczko nie była pierwszą osobą, która publicznie poruszyła temat odejść pielęgniarek. O to samo – tyle że na forum rady powiatu – pytał były starosta, a obecnie radny, Tadeusz Skatuła. Chciał dowiedzieć się, ilu lekarzy i pielęgniarek zrezygnowało z dalszego świadczenia pracy (w formie umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych) podczas pełnienia przez Dorotę Kowalską funkcji dyrektora szpitala. Były wicestarosta pytał o to jeszcze przed wakacjami. – Proszę o podanie liczb bezwzględnych, a w przypadku lekarzy również ich specjalizacji – apelował Tadeusz Skatuła.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski